Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zadbaj o swoją przyszłość już dziś!

Trwają zapisy na X Letnie Praktyki Badawcze – wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty dla studentów i doktorantów, których celem jest wykorzystanie matematycznego sposobu myślenia do rozwiązywania rzeczywistych problemów firm i instytucji.

Jeśli nie lubisz się nudzić, wolisz aktywnie spędzać wakacje, chcesz poznać ludzi tak ambitnych, jak Ty, zobaczyć na własne oczy, jak łączy się naukę z biznesem, zgłoś się już dziś!

Do wspólnego działania serdecznie zapraszamy osoby interesujące się ekonomią, informatyką, matematyką, a także innymi naukami technicznymi. Zapewniamy pracę w interdyscyplinarnych grupach projektowych. Podczas praktyk organizowane są liczne wykłady i szkolenia w zakresie m.in. autoprezentacji, tworzenia dokumentacji. Każdy projekt kończy się stworzonym przez grupę raportem dla zleceniodawcy. Działania są wzorowane na brytyjskich doświadczeniach industrial mathematics (http://www.maths.edu.pl/PrzykladyZeSwiata). Więcej o charakterze pracy podczas Letnich Praktyk Badawczych przeczytać można na stronie http://www.praktyki.ibspan.waw.pl/jak-pracujemy.

Aplikacje (krótkie CV, list motywacyjny oraz rekomendację od pracownika naukowego/pracodawcy) należy wysyłać na adres: praktyki@ibspan.waw.pl. Zgłoszenia oceniane są w miarę napływania, więc zachęcamy do składania ich możliwie szybko.
Pierwszy termin nadsyłania aplikacji upływa 31.03.2014.

W poprzednich edycjach zrealizowane zostały projekty m.in. dla Narodowego Banku Polskiego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Casinos Poland, Infovide-Martix i wielu innych.
W zeszłym roku Honorowy Patronat nad Praktykami objął Urząd Regulacji Energetyki. Mecenat nad przedsięwzięciem objęły Bank Zachodni WBK oraz Santander Universidades, które będą wspierać wydarzenie również w jubileuszowej, X edycji.

Letnie Praktyki Badawcze organizowane są przez: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Odbywają się w okresie lipiec-wrzesień 2014r. w Warszawie. Osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie i realizację Praktyk to członkowie Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów (http://maths.com.pl/).

Więcej informacji dotyczących Letnich Praktyk Badawczych znajduje się na stronie: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl.