Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zadokuj w Łodzi – czas na start w karierę

Jako dział HR firmy Infosys BPO Poland często spotykamy się z pytaniami studentów i absolwentów, dotyczącymi rynku pracy, profilu kandydatów oraz prośbami o wskazówki, mające pomóc nadać ich rozwojowi właściwy kierunek.

Oferując pracę wielu absolwentom, dopiero rozpoczynającym swoją  zawodową drogę, pomagamy kształtować ścieżki karier i stymulujemy dalszy rozwój zawodowy młodych ludzi, wskazując jednocześnie obszary nad którymi mogą jeszcze popracować. Zdając sobie sprawę, że nie możemy wymagać od studentów i absolwentów bogatego doświadczenia zawodowego, wskazujemy te elementy, które mogą wpłynąć na podniesienie konkurencyjności młodych osób na rynku pracy.


Zbuduj swoją przewagę na rynku pracy – zacznij teraz

W obecnej sytuacji gospodarczej często bywa, że wiedza merytoryczna wyniesiona ze studiów, np. z obszaru finansów, logistyki czy informatyki często okazuje się niewystarczająca w zderzeniu z oczekiwaniami pracodawców. W przypadku takich firm jak Infosys BPO Poland, centrum nowoczesnych usług dla biznesu, w którym specjaliści obsługują klientów z niemal 50 krajów świata w 24 językach, liczą się przede wszystkim kompetencje językowe, w tym znajomość zarówno popularnych języków europejskich takich jak niemiecki, francuski czy włoski, ale również tych niszowych jak szwedzki, fiński, norweski, duński czy holenderski. Dla studentów powinien być to sygnał, że już teraz warto zainwestować właśnie w te kierunki studiów bądź kursy językowe, które pomogą w późniejszym zdobyciu pracy. Ważne, aby naukę kontynuować co najmniej do zdobycia poziomu pewnej swobody językowej w mowie i piśmie, a więc B2. Warto przemyśleć swoją ścieżkę rozwoju w perspektywie co najmniej kilku lat, bo tylko długoterminowa inwestycja w naukę języków obcych pozwoli nam nabyć odpowiedni poziom biegłości językowej, a co za tym idzie – zaprezentować pracodawcy.


CV kluczem do rozmowy

Pierwszym krokiem do odniesienia sukcesu i zdobycia wypatrzonej posady jest napisanie i złożenie odpowiedniej aplikacji. Warto w tym celu przyjrzeć się poradnikom dostępnym w internecie oraz przejrzeć przykłady kreatywnych CV, by się zainspirować. Można również złożyć CV online za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na stronie rekrutacyjnej polskiego centrum Infosys- www.dockinlodz.com.  Pamiętajmy przy tym o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim nadajmy swojemu CV odpowiednią strukturę, sprawmy, aby było czytelne i wygodne w przeglądaniu. Odpowiednio wyróżnione nagłówki poszczególnych bloków tematycznych pomogą rekruterowi szybko odszukać potrzebne informacje. Wklejmy swoje zdjęcie, zamieśćmy informacje o zainteresowaniach – dzięki temu aplikacja nie będzie anonimowa, a tym samym łatwiej ją będzie zapamiętać w procesie selekcji CV. Pamiętajmy również, aby nie przeceniać swoich umiejętności – w trakcie rekrutacji większość deklarowanych kompetencji może być bowiem w dość łatwy sposób zweryfikowana (jak np. znajomość j. angielskiego), starajmy się więc podać faktyczny poziom prezentowanych umiejętności.

Odwiedź nasze stoisko, zapisz się na warsztaty

Swoje szanse w procesie rekrutacyjnym możemy również zwiększyć dzięki aktywnemu udziałowi w wydarzeniach organizowanych przez Infosys na uczelni, bądź odwiedzając punkt firmy podczas targów pracy.To okazja, aby osobiście poznać pracowników Infosys oraz porozmawiać z rekruterem, który odpowie na nasze pytania i oceni szanse włączenia w proces rekrutacyjny. Wiele z takich akcji daje również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, np. w trakcie szkoleń czy warsztatów organizowanych z udziałem pracowników firmy, którzy na co dzień stanowią część multikulturowej społeczności ludzi entuzjastycznych i otwartych na świat.

CV i co dalej?

W Infosys BPO Poland proces rekrutacyjny przebiega w kilku etapach. Zaczynamy od złożenia aplikacji w firmowej bazie. Podczas pierwszego kontaktu telefonicznego z przedstawicielem działu HR musimy przygotować się na krótką rozmowę w j. angielskim. Kolejny etap to rozmowa rekrutacyjna z potencjalnym przełożonym, która ma zbadać takie umiejętności jak komunikatywność, orientacja na cel czy umiejętność planowania i organizacji czasu. Po wywiadzie kandydat może spodziewać się jeszcze jednego etapu: krótkiej scenki do odegrania, testu analitycznego bądź weryfikacji języka obcego. Pamiętajmy, że umiejętności miękkie są równie ważne jak wiedza merytoryczna i mogą przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Infosys BPO Poland do końca br. planuje zatrudnić dodatkowe 500 osób – spotkamy się?

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o firmie, zobaczyć stanowiska pracy, na jakie poszukujemy kandydatów bądź zdobyć wiedzę na temat tego, co firma może zaoferować zapraszamy na stronę rekrutacyjną Infosys www.dockinlodz.com  

 
Ewelina Ciechanowska
Recruitment Consultant