Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zagadka Zbrodni

Film Zagadka zbrodni , który otrzymał m.in takie nagrody jak: MFF Tokio 2003 – Asian Film Award, Grand Bell Awards 2003 – nagroda dla najlepszej aktorki (Song Kang-ho), najlepszego reżysera (Bong Joon-ho ) i za najlepszy film – od 25 kwietnia na DVD.

Rok1986 – na prowincji Korei Południowej zostają odnalezione ciała dwóch kobiet, zamordowanych w podobnych okolicznościach. Jak się okazało policja ma do czynienia z seryjnym mordercą, któremu nadano przydomek: Kuba Rozpruwacz. Śledztwo prowadzi dwóch, najlepszych w swoim fachu detektywów – insperktor Park (Song Kang-ho) i Jo Yong – gu (Kim Roh-ha), którzy słyną z dość kontrowersyjnych metod postępowania śledczego. Mianowicie w poszukiwaniu mordercy posługują się stosowaniem tortur wobec podejrzanych. Mimo wszelkich wysiłków policjantów zabójstwa nadal są popełniane. Z pomocą przychodzi detektyw z Seulu – niejaki Seo Tae-yoon (Kim Sang-kyung ). Kiedy i jego wsparcie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, sfrustrowany policjant zaczyna stosować metody śledcze swoich kolegów…


Produkcja twórcy filmu The Host: Potwór nie jest typowym filmem gatunkowym. Mianowicie reżyser nie skupia się na drastycznych scenach samych zabójstw jak w większości filmów o podobnej tematyce, ukazuje natomiast tło historii kryminalnych, sugestywnie kreuje mroczny klimat zbrodni, spotęgowany muzyką japońskiego kompozytora Taro Iwashiro. Na szczególną uwagę zasługuje także wspaniała gra aktorska Ong Kang-ho, jednego z najpopularniejszych aktorów południowokoreańskich, znany z takich produkcji jak Pan Zemsta, czy The Host: Potwór.

(Dyst. Gutek Film)