Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zagraj o staż!

„Grasz o staż” to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs stażowy w Polsce. Już od 20 lat firma doradcza PwC oraz „Gazeta Wyborcza” umożliwiają młodym ludziom zdobycie cennych, często pierwszych poważnych doświadczeń zawodowych, które najczęściej stają się przepustką do stałej pracy. Tegoroczni laureaci mogą trafić do czołowych firm, kancelarii prawnych, agencji reklamowych czy instytucji publicznych. Wystarczy do 13 kwietnia rozwiązać zadanie konkursowe!

Co można wygrać w konkursie?

W 20. edycji konkursu „Grasz o staż” jak zawsze stawką w grze są płatne, merytoryczne praktyki w organizacjach z różnych branż i sektorów gospodarki. Najlepsi uczestnicy mają szansę na wygranie nagród dodatkowych, rozwijających wiedzę i kompetencje, takich jak: szkolenia, kursy językowe, studia podyplomowe czy zestawy książek.

 

Kto może zagrać o staż?

W „Grasz o staż” mogą wziąć udział studenci wszystkich lat studiów, jak również absolwenci do 30. roku życia. Nie jest ważny kierunek ani tryb studiów.

 

Jak przebiega konkurs?

Konkurs przebiega w dwóch etapach:

  • Po pierwsze, wystarczy zarejestrować się poprzez stronę www.grasz.pl i rozwiązać 1 (a maksymalnie 3) zadania konkursowe i przesłać je do organizatorów nie później niż do 13 kwietnia.
  • Po drugie, gdy rozwiązanie zostanie ocenione pozytywnie, kandydat zostaje zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną do fundatora praktyki. Po tym etapie fundatorzy wybierają Laureatów konkursu, czyli osoby, które odbędą praktyki.

 

Jakie zadanie wybrać?

Zadania konkursowe zostały podzielone na 5 kategorii, tak aby uczestnicy w prosty sposób mogli odnaleźć interesujące ich zadania:

1.     Audyt, bankowość, finanse, konsulting, nieruchomości, zarządzanie.

2.     Dziennikarstwo, HR, nauki humanistyczne, prawo i administracja, szkolenia.

3.     IT i nowe technologie.

4.     Logistyka, energetyka, inżynieria, nauki przyrodnicze, nauki ścisłe, produkcja.

5.     Marketing, PR, reklama, social media.

 

Jak rozwiązać zadanie?

Zadania mają charakter case studies. Żeby je rozwiązać, należy wykazać się wiedzą z danego tematu, pomysłowością oraz kreatywnością.

Rozwiązanie nie może być dłuższe, niż limit znaków podany w wymaganiach do zadania oraz musi zostać zapisane w wymaganym przez autora zadania formacie. Najczęściej uczestnicy proszeni są o przygotowanie prezentacji Power Point, dokumentu tekstowego lub dokonania obliczeń w Excelu.

 

Kto zostaje zaproszony na rozmowy rekrutacyjne?

Do kolejnego etapu Konkursu – rozmów rekrutacyjnych – zapraszani są kandydaci, którzy najlepiej rozwiążą konkursowe zadania. Interview odbywają się pomiędzy majem i czerwcem i są prowadzone bezpośrednio przez przedstawicieli firm oferujących staże.

 

Jak wyglądają praktyki i kiedy się odbywają?

Wszystkie praktyki mają charakter merytoryczny – służą zdobyciu doświadczenia oraz wykorzystaniu swojej wiedzy i kompetencji w praktyce, i są płatne. Stażyści za swoją pracę otrzymują minimum 2200 zł brutto za staż w firmach oraz instytucjach publicznych oraz minimum 1200 zł netto w organizacjach pozarządowych. Praktyki w konkursie trwają minimum miesiąc i najczęściej odbywają się w wakacje.

 

Jakie są korzyści z wygrania w „Grasz o staż”?

  • Dołączenie do prestiżowego grona alumnów.
  • Cenny wpis w cv.
  • Szansa na wakacyjną przygodę, która może być początkiem dłuższej współpracy z firmą.

 

Zapraszamy wszystkich studentów do zapoznania się z ofertą konkursu i wejścia do gry o płatne, wakacyjne staże!

 

Zespół „Grasz o staż”