Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zagrali w „Grasz… tym razem nie o staż” i zwyciężyli!

6 lutego 2012 r. rozpocznie się kolejna, 17. edycja ogólnopolskiego konkursu „Grasz o staż”. Jednak organizatorzy już jesienią zadbali o to, aby jego ideę przybliżyć studentom i absolwentom z całej Polski, dając jednocześnie szansę na wygranie atrakcyjnych nagród w projekcie specjalnym pod hasłem „Grasz… tym razem nie o staż”.

Konkurs „Grasz o staż” wpisał się już na stałe w wiosenny kalendarz wielu studentów, którzy rozwiązując zadania o tematyce biznesowej, mają szansę na zdobycie merytorycznie przygotowanych, płatnych praktyk i atrakcyjnych nagród dodatkowych. Jego organizatorzy chcieli być obecni na uczelniach także na jesień, jednocześnie szerząc wiedzę o konkursie, dlatego po raz drugi zorganizowali akcję specjalną „Grasz… tym razem nie o staż”.

Ubiegłoroczna – pierwsza odsłona „Grasz … tym razem nie o staż” okazała się strzałem w dziesiątkę i spotkała z entuzjazmem studentów, dlatego postanowiliśmy kontynuować tę inicjatywę. Uczestnicy jesiennego projektu odpowiadali na pytania dotyczące konkursu „Grasz o staż”, dzięki czemu poznali jego historię, zasady, a tym samym, mogli zwiększyć swoje szanse na wygraną w 17. edycji, która wystartuje 6 lutego 2012 r.”- mówi Anna Łukawska, koordynator konkursu w PwC.

Organizatorzy otrzymali ponad 1600 zgłoszeń, przybliżyli ideę konkursu, a jednocześnie nagrodzili grono młodych ludzi atrakcyjnymi nagrodami. Ze wszystkich nadesłanych rozwiązań komisja konkursowa wyłoniła szczęśliwych zwycięzców:

– nagrodę główną – voucher na wycieczkę zagraniczną o wartości 5000 zł ufundowany przez firmę TUI Poland oraz nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska otrzymała Magdalena Nowak.

– drugie miejsce- możliwość udziału w szkoleniu otwartym „Prezentacje” prowadzonym przez firmę Grupa training & consulting oraz pióra wieczne ufundowane przez firmę Newell Rubbermaid Poland otrzymała Wioleta Starczewska.

– trzecie miejsce- możliwość udziału w szkoleniu otwartym „Skuteczne negocjacje” prowadzonym przez firmę Szkoła Negocjacji oraz pióra wieczne ufundowane przez firmę Newell Rubbermaid Poland otrzymała Marta Glubowska.

– czwarte miejsce – możliwość udziału w szkoleniu otwartym „Trening interpersonalny” prowadzonym przez firmę Szkoła Treningu Grupowego oraz pióra wieczne ufundowane przez firmę Newell Rubbermaid Poland otrzymała Anna Nastarewicz.

– piąte miejsce – możliwość udziału w szkoleniu specjalistycznym ufundowanym przez Akademię PwC oraz pióra wieczne ufundowane przez firmę Newell Rubbermaid Poland otrzymują Zuzanna Kopidurska, Anna Mozer, Anna Wysocka.

– szóste miejsce – pióra wieczne ufundowane przez firmę Newell Rubbermaid Poland oraz nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska otrzymują Monika Banyś, Bartosz Baran, Bartosz Boniecki, Piotr Chwiedziewicz, Liwia Delińska, Przemysł Kot, Michał Nowak, Dominika Słodkowska, Marcin Walków, Anna Żerebiec.


* * *

O konkursie

Grasz o staż” powstał w 1996 roku. Konkurs co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami.

Do udziału w „Grasz o staż” organizatorzy zapraszają studentów III roku studiów licencjackich i inżynierskich, III, IV, V roku jednolitych studiów magisterskich oraz I i II roku studiów uzupełniających, jak również absolwentów do 30 roku życia.

Dotychczas odbyło się szesnaście edycji „Grasz o staż”. Nagrody ufundowało w nich prawie 500 pracodawców ze wszystkich sektorów gospodarki, z różnych branż a laureatami konkursu zostało ponad 2300 osób.

17. edycja konkursu „Grasz o staż” rusza już 6 lutego 2012 r. Więcej informacji: www.grasz.pl