Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zagraniczni studenci w Gdańsku

20 stycznia w Gdańsku odbędzie się spotkanie z zagranicznymi studentami i wykładowcami gdańskich uczelni oraz ich kulturą.

Kulturalny Kolektyw Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na trzecią edycję:
 
20 stycznia w Gdańsku odbędzie się
 “Daleko a blisko – Far away but close”
 
spotkanie z zagranicznymi studentami i wykładowcami gdańskich uczelni oraz ich kulturą
 
20 stycznia 2008 (niedziela), start godz. 19:00
Klub studencki Autsajder, ul. Do Studzienki 34A, Gdańsk
Wstęp wolny !!!
 
W programie:
 
– prezentacje multimedialne krajów
– kuchnia i poczęstunek
– muzyka z czterech stron świata
– międzynarodowe mistrzostwa w „piłkarzykach”
 
W czasie pierwszej części spotkania Goście z różnych krajów zaprezentują swoją kulturę poprzez przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne, zdjęcia i filmy, a następnie przez własnoręcznie przyrządzone potrawy narodowe. Druga część wieczoru to impreza z muzyką z różnych stron świata. Muzykę do tańca zapewniają nasi Goście. Drużyny narodowe będą mogły zmierzyć się w międzynarodowych mistrzostwach w „piłkarzykach”.
 
Goście z różnych stron świata:
 
Serbia, Francja, Rosja, Laos, Ukraina, Litwa, Słowenia, Chiny, Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Polska i wiele innych.
Nasi Goście to zagraniczni studenci, wolontariusze, wykładowcy oraz obcokrajowcy pracujący w Trójmieście.
 
Idea spotkania:
 
W naszym najbliższym otoczeniu mieszkają ludzie z różnych stron świata. Nie tylko Polacy. Najczęściej nie znamy się wzajemnie, nasze zwyczaje, język, kuchnia, poglądów i kultura są nam obce. Wydajemy się sobie dalecy. Zapytani o jakiś inny kraj, widzimy granice na mapie a nie konkretnego człowieka. Dzieje się tak często z tej prostej przyczyny, że nikogo z tego kraju dotąd nie spotkaliśmy. A więc poznajmy kogoś takiego. Stwórzmy ku temu okazję. Nasze spotkanie to właśnie taka okazja, by poznać i przybliżyć to, co wydaje się nam dalekie.
 
Nie chodzi jednak o informacje, które znajdziemy w każdej encyklopedii. Dane dotyczące powierzchni kraju, gęstości zaludnienia, czy wyników gospodarczych mają znaczenie drugorzędne. Ważne jest osobiste spojrzenie na dany kraj, smak jego potraw, dźwięk muzyki oraz emocje towarzyszące wspólnej zabawie i rozmowom.
 
Tym sposobem te dalekie zakątki świata mają szansę stać się nieco bliższe, bo pomimo, że są daleko na mapie, są jednak bardzo blisko nas – w najlepszym możliwym wydaniu – ukryte w człowieku.