Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zagubiony na rynku pracy? Jest na to sposób!

Siedzę i myślę, dlaczego nikt nie chce mnie zatrudnić? Jestem ambitny, skończyłem studia z bardzo dobrym wynikiem, mam głowę pełną pomysłów. Jedyne, na co mogę liczyć to bezpłatne praktyki… Zastanawiam się jak długo jeszcze? – mówi Artur, absolwent zarządzania i marketingu. To prawda, dziś wyższe wykształcenie nie jest gwarancją otrzymania atrakcyjnej posady. Dlatego już w trakcie studiów warto szukać pomysłu na siebie. Akcja Trampolina pomaga wybić się i odnieść sukces!

Jedno jest pewne: myślenie, że potencjalny pracodawca przyjmie nas z otwartymi rękami i zaproponuje wspaniałe warunki zatrudnienia należy włożyć między bajki. Chyba, że przed sobą mamy perspektywę przejęcia dobrze prosperującego, rodzinnego biznesu… Jednak to rzadkość. Tak czy owak, jeżeli mamy otwartą głowę, wiemy jaka praca sprawia nam przyjemność, umiemy podejmować decyzje i nie boimy się ryzyka – możemy otwierać własny biznes! Nie jest to proste, zwłaszcza kiedy nie przemyśleliśmy dobrze naszego pomysłu lub nie oszacowaliśmy ryzyka. Dlatego pierwszym krokiem do otwarcia własnej firmy jest napisanie biznesplanu i doprecyzowanie naszej wizji na poziomie szczegółów. Ten pierwszy krok jest bardzo istotny dla powodzenia biznesu. Wystarczy, że źle przeanalizujemy konkurencję i już w pierwszych miesiącach możemy stracić naszą inwestycję – mówi Magdalena Hojnor z Sysco Polska – organizatora „Akcji Trampolina”- Dlatego właśnie powstał nasz projekt. Chcemy pomagać w tworzeniu własnej firmy od podstaw, od pierwszych myśli o biznesie do wprowadzenia firmy na rynekkontynuuje Hojnor.


Akcja Trampolina to cykl bezpłatnych szkoleń biznesowych, przeznaczonych dla studentów, absolwentów (do 12. miesięcy od momentu ukończenia szkoły), doktorantów i pracowników naukowych na Mazowszu. Na szkoleniu uczestnicy intensywnie pracują m.in. nad doprecyzowaniem biznesplanów, oszacowaniem ryzyka. Zyskują wiedzę, jak umiejętnie wprowadzić firmę na rynek. Wspólnie z ekspertami, podczas indywidualnych spotkań, opracowują profesjonalny biznesplan, który będzie nieodzownym elementem przy poszukiwaniu finansowania na start. Akcja Trampolina uczy tego, jak ma myśleć młody przedsiębiorca. Szkolenia i warsztaty dają pełny obraz tego, co musi wiedzieć osoba początkująca w biznesie – mówi Magda Hojnor – A to bezcenna wiedza – dodaje. Potwierdza to projektantka ogrodów Nina Klejnowska – dziś właścicielka Pracowni Architektury Krajobrazu i Sztuki Ogrodowej, a wcześniej uczestniczka podobnego szkolenia, organizowanego przez Sysco Polska: Szkolenia pomogły mi i zainspirowały do otwartego podejścia zarówno do siebie, jak i do klienta. Rozwinęłam zdolność do innowacyjnego myślenia w sposobie prowadzenia działalności i oferowania wykonywanych przez nas usług. A to kluczowe cechy w mojej branży. Klejnowska dodaje również, że treningi kreatywności, z którymi przy okazji szkoleń miała do czynienia, wpłynęły na efektywność jej działań: odkryłam nowe sposoby patrzenia na kwestię prowadzonego przeze mnie biznesu. Kreatywne podejście usprawniło nie tylko szereg procesów decyzyjnych, ale również nauczyło mnie, jak z głową rozwiązywać pojawiające się trudności, które napotykamy i będziemy nieustannie napotykać na swojej drodze.


Akcja Trampolina oferuje ponad 100 godzin bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Zajęcia trwają 7 weekendów i odbywają się co drugi weekend. Obecnie trwa rekrutacja do wiosennej edycji szkolenia, które rozpocznie się w połowie kwietnia 2012r. Na szkolenie zapisać można się do 5.04.2012 wypełniając formularz on-line na stronie www.akcjatrampolina.pl.

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana, jak mówi przysłowie. Dlatego zawsze namawiam młodych ludzi na bycie przedsiębiorczym. Otwarcie własnego biznesu jest ryzykowne, ale dzięki naszym szkoleniom ryzyko można obniżyć do minimum i ze spokojną głową ruszyć do akcji, by odnieść sukces na rynku! – mówi Hojnor. Dlatego serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Akcji Trampolina i skorzystaniu z programu szkoleń. To bezpłatna oferta, więc stracić nic nie można. A zyskać bardzo wiele: spełnienie własnych marzeń i wizję ciekawej, stabilnej przyszłości – dodaje Hojnor.


Akcja Trampolina realizowana jest w projekcie „MPTW 2 – Mazowiecki Program Transferu Wiedzy”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

O Akcji Trampolina dowiesz się więcej na stronie: www.akcjatrampolina.pl

Biuro projektu: Tel 22 225 28 86, mail: trampolina@syscopolska.pl

Rekrutacja trwa do 05.04.2012r.