Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Zakręć w prawo" na UW!

23 listopada o godz. 18.30 w Starym BUWie na Kampusie Centralnym Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu “Zakręć w prawo”! Tym razem gościem będzie Michał Kubicz, radca prawny warszawskiego biura Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel. Opowie, jak w praktyce wygląda praca radcy prawnego i ścieżka kariery w międzynarodowej kancelarii prawnej.

Cykl spotkań „Zakręć w prawo” jest inicjatywą firmy BCSystems Sp. z o.o. specjalizującej się w usługach dla prawników i branży prawnej. Spotkania mają na celu m.in. zaprezentować studentom praktyczne aspekty pracy prawnika, możliwe ścieżki kariery, sposoby wykonywania zawodu prawnika oraz przybliżyć studentom proces rekrutacji w branży prawnej.


23 listopada o godz. 18.30 studenci będą mieli okazję spotkać się z Michałem Kubiczem, radcą prawnym warszawskiego biura Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel.  Michał Kubicz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Francuskiego i Europejskiego na UW pod patronatem Uniwersytetu w Poitiers. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, prawie ochrony środowiska oraz w transakcjach dotyczących sektora energetycznego. Jest też  autorem wielu publikacji prasowych m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej i Gazecie Finansowej.

 

Michał Kubicz podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami ze studentami 23 listopada w Sali 215 Starego BUWu na Kampusie Centralnym Uniwersytetu Warszawskiego. Przybliży im praktyczne aspekty zawodu radcy prawnego, doradzi jak postępować w procesie rekrutacji i opowie, jak wygląda ścieżka kariery w międzynarodowej kancelarii prawnej.