Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zalety nauki języka angielskiego wg. Preply

Język angielski to najbardziej popularny język wśród uczących się.

To język z grupy zachodniej rodziny języków germańskich. Używany jest powszechnie w Wielkiej Brytanii, także w terytoriach zależnych i w koloniach zależnych i dominiach takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Irlandia, RPA, Australia, Nowa Zelandia. W Wielkiej Brytanii i Australii język angielski jest właściwie językiem urzędowym – ciekawostką natomiast jest fakt, że te państwa nie mają formalnie ustalonego języka urzędowego. Podobnie jest też w Stanach Zjednoczonych. Język angielski to oficjalny język ONZ. Od XX wieku należy do najczęściej używanych języków w kontaktach międzynarodowych. Czasami uznawany jest jako pierwszy, uniwersalny język wszystkich ludzi. Kiedyś za taki uniwersalny język uważano łacinę. Angielski jest zróżnicowany pod względem geograficznym. Posiada różne dialekty, które różnią się słownictwem, fonetyką i gramatyką. Teraz język angielski to źródło zapożyczeń dla innych języków. Kiedyś było zupełnie odwrotnie – język angielski powstawał poprzez wpływ innych języków – podaje Preply.com

Na języku angielskim opiera się też świat technologii informatycznych.Ok.90 % wszystkich informacji na świecie jest zapisywana w języku angielskim. Jest też głównym językiem w Internecie. Największe na świecie audycje radiowe i telewizyjne takie jak : CBC, CBS, NBC, BBC, CNN, mające 500 milionową publiczność również nadają w tym jezyku.Ok.70 % publikacji naukowych to też  publikacje w języku angielskim. W języku angielskim powstają znane utwory i filmy.

 


Bardzo cieka informacja to fakt, że na podstawie badań  Education First EPI przeprowadzonych wśród 70 krajów Polska zajęła 9 miejsce pod względem znajomości języka angielskiego. Badania te nie obejmowały ustnego sprawdzianu. Polska znalazła się w czołówce z takimi krajami jak Szwecja, Holandia i Dania. Polska uplasowała się przed takimi krajami jak Niemcy, Belgia czy Indie (poziom znajomości określa się w tych krajach jako wysoki). Bardzo ciekawe wnioski wynikają z tych badań. Stwierdzono, że im lepiej rozwinięta jest gospodarka kraju, tym więcej osób posługuje się tym językiem. Natomiast im wyższa znajomość języka tym mniejsza dzietność mieszkańców danego kraju. Jest też zależność między znajomością języka a płcią osób uczących się. Kobiety znają język trochę lepiej niż mężczyźni w każdym z badanych krajów.


Znając język angielski mamy dużo większe możliwości porozumiewania się z zupełnie inną grupą ludzi : naukowcami, biznesmenami oraz rówieśnikami mieszkającymi w innych krajach. Jest to bardzo przydatne gdy pracujemy w firmach międzynarodowych a także podczas podróży. Gdy podróżujemy nie jesteśmy zestresowani brakiem znajomości języka – skupiamy się na odpoczynku i poznawaniu kultury danego kraju. Podróżowanie staje się dużo łatwiejsze. Otwierają się nam „drzwi do świata”. Nawet jeżeli nie znamy języka kraju do którego jedziemy jest duża szansa, że miejscowa ludność tak jak my używa go jako drugiego języka.


Ucząc się języka możemy poznać nowych ludzi podczas lekcji. Można to również potraktować jako czas mile spędzony z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.


Bardzo ważna jest znajomość języka w sytuacji ubiegania się o nową pracę. Będzie nas wyróżniać spośród innych kandydatów i jest czasami decydująca przy wyborze pracownika. Można również liczyć na większe wynagrodzenie oraz awans na wyższe stanowisko.


Poznając nowy język, podróżując oraz poznając nowych ludzi , mamy inne spojrzenie na świat.

Ucząc się  obcego języka wzbogacamy również wiedzę o  ojczystym języku. Poszerza się nam słownictwo oraz wiedza o naszym kraju – często korzystamy ze słowników oraz encyklopedii tłumacząc teksty na język ojczysty i odwrotnie.


Często ucząc się nowych słówek i wyrażeń doskonale oddziałujemy na nasz mózg – zwiększamy jego potencjał oraz ćwiczymy swoją pamięć. Ma to duże znaczenie szczególnie dla osób starszych.

Nauka języków obcych może poszerzyć naszą zadaniowość. Jest to bardzo ważne dla  naszej inteligencji.

Podróżując ze znajomością języka możemy zwiedzać przez przeszkód zabytki oraz poznawać inne kultury.


Znajomość języków obcych a szczególnie języka angielskiego pozwala nam na oglądanie filmów i programów obcojęzycznych – co dodatkowo pozwala nam na doskonalenie znajomości języka. Swobodnie możemy czytać wspaniałą literaturę w wersji oryginalnej.

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że nauka języków posiada same zalety. Zaletą nauki języka angielskiego jest też fakt, że angielski jest językiem dosyć łatwym – nauka nie powinna stwarzać kłopotów. Szkoły językowe organizują liczne kursy na które mogą uczęszczać ludzie w każdym wieku. Jest wiele możliwości nauki. Możemy uczyć się indywidualnie a także na pomocą internetu. Ze względu na dużą popularność języka angielskiego jest olbrzymie zapotrzebowanie na różnego rodzaju kursy. Możemy zapisywać się do szkół językowych a także korzystać z ciekawych ofert szkół państwowych takich jak uniwersytety. Organizowane są kursy w ciągu roku a także kursy wakacyjne. Są także organizowane kursy wakacyjne za granicą. Mają one wiele zalet – możemy używać ciągle języka obcego szczególnie w codziennych sytuacjach. Podczas takich wyjazdów wiele osób zaczyna mówić bez skrępowania w obcym języku. Nie ma znaczenia jaką metodę wybierzemy. Nauka powinna nam sprawiać radość i przyjemność. Powinna też być naszym hobby. Takie podejście na pewno pomoże nam w nauce. Pamiętajmy zawsze o zaletach nauki języka angielskiego.

Znając język angielski możemy rozwinąć swoje pasje. Język angielski to język najnowszych technologii takich jak: nauki komputerowe, medycyna, genetyka, biotechnologia. Chcąc poszerzyć wiedzę w tych kierunkach będziemy wykorzystywali literaturę fachową, która jest dostępna z reguły w języku angielskim. Ucząc się zasad informatyki znajomość języka jest konieczna.

Możemy się też stać biznesmenami. Biznes światowy robi się głównie w języku angielskim (także niemieckim). Prowadząc interesy będziemy chodzić na konferencje międzynarodowe, czytać gazety i magazyny w obcym języku.

Używając komputera należy pamiętać, że większość programów tworzona jest w języku angielskim. Możemy lepiej zrozumieć programy i poszerzyć ich wybór – tylko część programów jest tłumaczona na język polski.


Powszechnie uważa się, że język angielski jest łatwy do nauczenia się. Ma prosty alfabet – nie ma w nim kropek, kresek, ogonków. Litery są proste, takie jak w języku polskim (dla przykładu można porównać trudność takich języków jak – cyrylica, język chiński, arabski, japoński). Język angielski ma proste formy mnogie, słówka są proste do nauczenia się, język angielski ma krótkie słowa i zdania, słowa w języku angielskim nie zamieniają się.

Nauka języka angielskiego ma więc wiele zalet. Wykorzystujmy ten fakt – pozwoli nam to poszerzyć nasze horyzonty, poznać najbardziej odległe zakątki świata.

Autor: Preply – Preply.com