Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zapisz się na 3. Młodzieżowe Warsztaty Reportażu

Zadanie – stworzenie krótkometrażowego reportażu telewizyjnego. Temat – historia i współczesność Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Pomoc? Oczywiście! Doświadczonych reżyserów i scenarzystów, dziennikarzy i producentów, operatorów, montażystów i PR-owców. W prowadzonej przez FILMFORUM Pracowni A35 odbędą się Młodzieżowe Warsztaty Reportażu!

 

Dla studentów!

Zajęcia odbywać się będą w weekendy, od 20 października do 20 listopada 2018 roku w Warszawie. Przeznaczone są dla osób w wieku od 16 do 24 lat. Celem przedsięwzięcia jest poznanie i praktyczne doświadczenie wszystkich etapów procesu produkcji reportażu telewizyjnego – od budowania koncepcji, zbierania dokumentacji i pisania scenariusza, po zdjęcia, montaż, emisję i promocję. Filmy stworzone w ramach warsztatów zaprezentowane zostaną m.in. w warszawskiej Kinotece podczas CINEMAFORUM – 17. Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych (7-11 listopada).

 

Reżyser i scenarzysta Maciej Cuske opowie o konstrukcji filmu dokumentalnego i reportażu filmowego, pomoże stworzyć scenariusze, będzie czuwał nad realizacją i postprodukcją warsztatowych filmów. Jolanta Wiszniewska – dziennikarka i producentka telewizyjna – przybliży realia pracy w stacji telewizyjnej oraz zagadnienia związane z produkcją materiału reporterskiego. O roli reżysera i budowaniu relacji z bohaterem opowie dokumentalistka Maria Zmarz-Koczanowicz, która od pierwszej edycji pełni funkcję opiekuna artystycznego projektu i czuwa nad finalnymi efektami pracy uczestników. W realizacji zdjęć i postprodukcji pomogą: operator kamery Mateusz Górny oraz montażysta Rafał Listopad. Listę ekspertów zamykają Marceli Zielnik, montażysta telewizyjny, a także Weronika Skwarzec – specjalista PR.

 

Dwa etapy

Kurs podzielono na dwa etapy. Pierwszy to wykłady i ćwiczenia otwarte (przewidziano 60 miejsc), drugi – praktyczna realizacja krótkich form reportażowych (w tym weźmie udział część uczestników z etapu pierwszego).

 

Uczestniczenie w warsztatach jest bezpłatne. Aby się zgłosić, należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz i przesłać go organizatorom do 10 października (decyduje data stempla pocztowego). Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają informację drogą elektroniczną do 17 października.

 

Regulamin: https://a35.pl/download/3_mlodziezowe_warsztaty_reportazu_regulamin_2018.pdf

 

Formularz:

3. Młodzieżowe Warsztaty Reportażu – formularz

 

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.