Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zapraszamy na NetVision – już w kwietniu!

NetVision to Ogólnopolska Konferencja Biznesu i Nowych Technologii organizowana na terenie Politechniki Gdańskiej już po raz 13.

Wydarzenie umożliwi uczestnikom (studentom i nie tylko) zaczerpnąć przydatną wiedzę specjalistyczną, jakiej nie dowiedzą się na wykładach czy laboratoriach. W ramach Konferencji przeprowadzone zostaną warsztaty, szkolenia i wykłady, które poprowadzą prelegenci zatrudnieni na co dzień w znanych firmach, pracownicy naukowi, badacze a także ludzie biznesu.

Tegoroczna edycja NV odbędzie się 18 – 21 kwietnia i jest całkowicie bezpłatna dla studentów! Na każdy dzień przewidzieliśmy dla Was coś innego, a mianowicie:

Czwartek: Learning Cycles & Case Studies

Na powitanie wszystkich uczestników odbędzie się wykład inauguracyjny. Następnie rozpocznie się cykl spotkań ze specjalistami, którzy przeprowadzą zajęcia z zakresu Learning Cycles oraz Case Studies. Wieczorem przewidziana jest impreza integracyjna, w której udział wezmą zarówno uczestnicy, jak i prelegenci.

Piątek i Sobota: Ścieżki tematyczne

W tym roku przygotowaliśmy dla Was 5 zróżnicowanych merytorycznie ścieżek tematycznych. Na ścieżkę składają się wykłady, panele dyskusyjne oraz warsztaty i szkolenia z danego zakresu tematycznego. A oto one:

1.      Zarządzanie projektami IT – realizacja krok po kroku.

 

Projekt IT – realizacja krok po kroku:

 

Ścieżka porusza temat zarządzania projektami informatycznymi, który stanowi połączenie dziedzin takich jak zarządzanie, nowe technologie, biznes. Głównym celem ścieżki jest przedstawienie wpływu czynników decydujących o powodzeniu projektu IT, począwszy od zastosowania konkretnej metodyki, skończywszy na tym, jak istotni są ludzie podczas takiego przedsięwzięcia. Główne hasła poruszane podczas ścieżki to:

 

2.      Biznes w Internecie – jak wykorzystać potęgę Internetu dla dobra swojej firmy?

Ścieżka przedstawia sposoby kreowania marki, pozyskiwania partnerów biznesowych. Porusza temat skutecznego sprzedawania swoich idei, produktów i usług. Udziela również odpowiedzi na pytania jak wykorzystać Internet, żeby pracować mniej i wydajniej.

 

3.      Technologie przyszłości – co przyniesie jutro.

 

Ścieżka porusza temat rozwoju i przyszłości technologii, która ma ułatwić życie człowieka. Przedmiotem dyskusji będzie nie tylko wpływ nowych technologii na jakość życia, ale także na strefę rozrywki i organizacji czasu. Mówić będzie m.in. o wykorzystaniu nowych rozwiązań w dziedzinie   komputerów i telefonów komórkowych oraz nowych możliwościach wspomagania leczenia człowieka.

 

4.      Ekologia w budownictwie – mocne i słabe strony bycia EKO.

 

Ścieżka poświęcona jest ekologicznym metodom budowania, materiałom do tego przeznaczonym, sposobach utylizacji odpadów, a także technologiom sprzyjającym zdrowiu człowieka i jakości jego życia. Przedstawiony zostanie wygląda współczesnego ekologicznego domu. Dodatkowo poruszony będzie temat o tym jak budownictwo może degradować naturalne środowisko i jak tego uniknąć.

 

5.      Sturtup – Od zera do sturtup’era

 

Masz pomysł na biznes i nie wiesz, co dalej? Interesuje cię jak zbudować dobry model biznesowy? Koniecznie weź udział w ścieżce „Od zera do startupera” poświęconej startupom, czyli firmom nastawionym na szybki, dynamiczny rozwój. Podczas spotkania obecni będą reprezentanci wielu firm Startupowych, wzięcie udziału w ścieżce będzie więc świetną okazją do dowiedzenia się, jak wygląda praca w startupie na co dzień oraz do nawiązania nowych kontaktów!

 
Niedziela: Warsztaty i szkolenia

Ostatni dzień to cykl warsztatów i szkoleń o różnorodnej tematyce, które mają być jednocześnie podsumowaniem doświadczenia zdobytego podczas Seminarium.

Zrzeszamy dziesiątki Polskich uczelni, setki najbardziej znanych firm i dajemy tysiące możliwości na rozwój osobisty uczestników!

Jeżeli nie zaspokoiliśmy Twojej ciekawości, masz pytania, chcesz podjąć z nami współpracę, to napisz do nas na: kontakt@netvision13.pl lub odwiedź naszą stronę: www.netvision.pl.