Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zaprzyjaźnij się z giełdą!

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie organizują we wrześniu br. kolejną, trzydziestą siódmą edycję kursu „Szkoły Giełdowej – Podstawy Inwestowania na Giełdzie”.

Jeśli jesteś zainteresowany poszerzeniem swojej wiedzy o rynku kapitałowym, giełdzie i inwestowaniu to nadarza się doskonała okazja ku temu. Organizatorzy nie stawiają żadnych wymogów formalnych dotyczących wykształcenia uczestników. Oferta ta skierowana jest szczególnie do osób początkujących, pragnących inwestować na własny rachunek, ale nie znających zasad funkcjonowania rynku kapitałowego. Tego rodzaju kursy organizowane są cyklicznie, w miarę napływających zgłoszeń i cieszą się niesłabnącą popularnością. Zajęcia odbywają się w obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Każdy kurs stanowi cykl wykładów obejmujący podstawowe informacje z zakresu funkcjonowania rynku kapitałowego w Polsce. Poszczególne wykłady – prowadzone według programu przygotowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie – dotyczą następujących zagadnień:
– Rynek kapitałowy i instrumenty finansowe – 3 godz.
– Funkcjonowanie giełdy – 3 godz.
– Wpływ otoczenia gospodarczego na giełdę – 2 godz.
– Wybór i ocena spółki – 3 godz.
– Zasady zarządzania portfelem instrumentów finansowych – 3 godz.
Do wszystkich powyższych tematów uczestnicy dostają odpowiednie materiały dydaktyczne w postaci podręczników i broszur edukacyjnych.
Koszt kursu to 250 złotych, a po jego ukończeniu kursanci otrzymują certyfikat „Szkoły Giełdowej”.