Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zarejestruj się na „Millennials@work"

Spotkanie z autorem książki Chipem Espinozą, odbędzie się 12 kwietnia 2016 r. o godz 15:00 – 17:00 w Auli A, budynku A Szkoły Głównej Handlowej.

Jak wynika z badań millenialsi w ciągu najbliższych 10 lat będą stanowili 75 proc. siły roboczej na świecie. Przykładowo już dziś w Deloitte aż 80 proc. 200-tysięcznego globalnego zespołu stanowią ludzie, którzy nie ukończyli 35. roku życia.

Rynek pracy musi więc stawić czoła nowemu modelowi pracowników. Młodzi, często oskarżani są o bycie egoistami, oraz o bycie najbardziej roszczeniowym pokoleniem od lat, które chce pracować na swoich zasadach. Kim naprawdę są? Ile jest w tym prawdy a ile krzywdzących opinii?

W codzienności biznesowej już dziś zderzają się ze sobą dwa światy, w którym młoda kadra pracowników i starsza kadra pracodawców, nie wie jak ze sobą współpracować i czego się spodziewać. Ten problem będzie się nasilał.

Wyzwanie to porusza Chip Espinoza w swojej książce „Millenials@work”. Deloitte Polska objął mecenatem polskie wydanie tej książki, której wydawcą jest Wydawnictwo Emka. Publikacja skierowana jest do millenialsów, ich rodziców oraz pracodawców. Daje wskazówki jak nawiązać owocną współpracę i jak w pełni wykorzystać potencjał nowej grupy na rynku pracy. Cytując Partnera Zarządzającego Deloitte – Marka Metryckiego:

„Podstawową zaletą publikacji jest jej użyteczność. Oparta na przykładach daje pełną charakterystykę pokolenia Y i poprzedzających ją generacji. Przedstawia drogi do osiągnięcia porozumienia między nimi, jak: wyzbycie się stereotypów, koncentracja na zadaniach, otwartość na dialog przy jednoczesnej umiejętności słuchania, mądry dystans, ale również poczucie wspólnoty.”

Książka jest warta polecenia również ze względu na budzącego emocje autora. Chip Espinoza jest jednym z czołowych amerykańskich znawców pokolenia Y. Poza umiejętnościami pisania, jest również świetnym mówcą porywającym publiczność. W swojej karierze może poszczycić się wystąpieniami oraz konsultacjami z największymi firmami na świecie.

Wydając tę książkę chcielibyśmy włączyć się w debatę publiczną i zaszczepić pozytywne myślenie o różnicach pokoleniowych oraz wskazać jak czerpać z nich dodatkową wartość. Im lepiej rozumiemy młode pokolenia wchodzące na rynek pracy, tym bardziej innowacyjni w myśleniu jesteśmy.

Zapraszamy na wydarzenie!

Spotkanie z autorem książki Chipem Espinozą, odbędzie się 12 kwietnia 2016 r. o godz 15:00 – 17:00 w Auli A, budynku A Szkoły Głównej Handlowej, uczelni która w tym roku obchodzi rocznicę 110 lat działalności. Jednym z wydarzeń, które w ramach tej rocznicy będzie miało miejsce jest promocja polskiego wydania książki „Millennials@work”. Całe przedsięwzięcie zostało objęte patronatem rektora SGH.

Wydarzenie będzie się składało z dwóch bloków:

·         Wystąpienie autora, w którym poruszone zostaną główne zagadnienia książki.

·         Dyskusja panelowa „Dlaczego współpraca międzypokoleniowa na rynku pracy jest ważna?” w składzie:

            – Chip Espinoza, autor książki Millennials@work

            – Adam Mariuk, Talent Partner Tax&Legal, Deloitte

            – Piotr Herstowski, Przewodniczący AIESEC Polska

            – Anna M. Kozińska, Dyrektor Centrum Relacji Zewnętrznych i Transferu Technologii, SGH

            – Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, Country Director, Google Poland

W trakcie debaty publiczność będzie miała możliwość zadawania pytań i komentowania dyskusji na Twitterze #milennialsatwork.

 

Zarejestruj się na wydarzenie: http://www2.deloitte.com/pl/millennialsatwork