Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Zatoka ostów". Tadeusz Olszewski

„Zatoka ostów” to powieść, która przynosi na myśl zapach, piasku, morza, odpoczynku w gorącej Grecji i… zakazanej miłości. Powieść o trudnych wyborach, życiu w zakłamaniu i wielkiej miłości dwóch osób.

Książka ta opowiada o mężczyźnie, który nie chcąc wyróżniać się z otaczającego go środowiska udaje heteroseksualistę czując, że tak naprawdę jest gejem. Dochodzi do tego wniosku pomału, analizując swoje życie. Jednak zrobił już jeden krok za daleko w próbie udowodnienia wszystkim, że jest tacy jak inni: ożenił się, ustatkował, zdobył pozycję zawodową. Jednak, co w takiej sytuacji zrobić z homoseksualnym pożądaniem, które im bardziej ukrywane, tym częściej powraca? Czy romans z młodym Anglikiem, poznanym podczas wakacji w Grecji, ma szansę przetrwać? Jak się zachować wobec żony, która zauważa tę przemianę i odkrywa jego tajemnicę? Co wybrać? Nieszczęśliwe życie w zakłamaniu czy swoje szczęście zbudowane na krzywdzie rodziny i wyobcowanie ze społeczeństwa?
„Zatoka Ostów” nie jest jedynie płytkim romansidłem, którego mogłaby oczekiwać współczesna popkultura. Miłosny wątek w greckim krajobrazie, od początku zaczyna się komplikować. Z całą pewnością Piotr nie jest postacią idealną.. Powieść Olszewskiego skłania do wielu rozmyślań, do zastanowienia się nad odpowiedziami na postawione w niej pytania i przedstawione dylematy. To książka, która mimo panującego w niej klimatu, warta jest jednak przeczytania.

 

wydawca: Latarnik Instytut Wydawniczy