Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zawody freeskiingu w styczniu i lutym

Efektowne ewolucje wykonywane przez narciarzy na dużych skoczniach, poręczach i innych przeszkodach, potężne loty z obrotami i saltami, niesamowite umiejętności zawodników z Polski i Europy – to wszystko czeka na uczestników i kibiców podczas organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu (PSF) zawodów w sezonie 07/08.

PSF jest organizacją skupiającą osoby uprawiające freeskiing w Polsce, prowadzącą działania na rzecz rozwoju tej dyscypliny oraz angażującą się w promocję aktywnych form wypoczynku wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki stałej współpracy z najlepszymi fachowcami w branży, PSF wyznacza standardy organizacyjne, promuje krajowych zawodników na arenie międzynarodowej i dąży do wyrównania szans w tym sporcie. Stowarzyszenie przygotowuje szkolenia i obozy dla osób chcących uprawiać freeskiing oraz wspiera rozbudowę potrzebnej w tym celu infrastruktury na stokach w całej Polsce.
Przez kilka lat działalności, współdziałając z wieloma firmami, PSF zorganizowało między innymi: cztery edycje Polish Freeskiing Open (PFO) uznawanych za Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, będących najbardziej prestiżowymi, rozgrywanymi na największych skoczniach zawodami w tej dyscyplinie w kraju i tej części Europy. W kolejnych latach Stowarzyszenie, zorganizowało widowiskowe City Snow Show na wrocławskim rynku w 2005 roku, dwie edycje zawodów narciarsko – snowboardowych Quiksilver SnowRider w 2006 roku, Quiksilver SnowRevolution i Protest King of The Day w roku 2007 oraz dwie edycje Freestylowego Dnia Kobiet.
 
Korzystając ze zdobytego doświadczenia zaplanowano zorganizowanie imprez sportowych w następujących terminach i miejscach:.
 
25 – 27 styczeń 2008
Zieleniec (freeski) – The North Face Polish Freeskiing Open Big Air & Jib
2-3 luty 2008
Białka Tatrzańska (freeski & snowboard) – Protest Big Air & Jib
8 – 9 luty 2008
Zakopane (freeski & snowboard) – Fiat Big Air
16 luty 2008
Krynica (freeski & snowboard) – Quiksilver Big Air & Jib & Halfpipe
 
Big Air – oceniane są: styl, technika, odległość i wysokość wykonywanych na dużych skoczniach ewolucji (obroty, salta itp.)
Half Pipe – zawodnicy jeżdżą w specjalnie przygotowanej śnieżnej rynnie, a skoki wykonywane ponad krawędź oceniane są podobnie jak w przypadku Big Air
Jib – zawodnicy wykonują różnego rodzaju ewolucje na ustawionych na stoku przeszkodach takich jak: poręcze, boxy (przeszkoda imitująca murek) itp.
 
Wszelkie informacje dotyczące zawodów znaleźć można na stronach internetowych:
www.psfree.pl
www.ski2die.pl
www.polishfreeskiingopen.pl
www.polishfreeskiingopen.com