Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zdobądź więcej! – Stuart Diamond

Rozmawiaj tak, aby osiągnąć w życiu to, co chcesz!

To książka dla wszystkich. Dla biznesmenów, polityków, urzędników, studentów, rodziców… dla wszystkich, bo każdego dnia wchodzimy w relacje z innymi ludźmi i prowadzimy negocjacje. A często nie wiemy, jak to robić!

 
Dzięki tej książce:
  • nauczysz się, jak osiągnąć więcej w pracy;
  • poznasz sposoby rozwiązywania najtrudniejszych nawet problemów – sekretem są ludzie i to, czy rozpoznasz kierujące nimi cele oraz emocje;
  • nauczysz się radzić sobie z kłopotami w związkach, lepiej dogadasz się ze swoimi dziećmi i rodzicami.
 

Zdobądź więcej to atrakcyjny poradnik dla tych, którzy w życiu chcieliby osiągnąć więcej: więcej zarabiać, odnosić większe sukcesy w pracy, mieć większy wpływ na swoje decyzje i z większym skutkiem dogadywać się z najbliższymi.

 

Diamond pokazuje, że wszystko, co mogliśmy do tej pory przeczytać w poradnikach na temat negocjowania, nie do końca sprawdza się w codziennym życiu. Przedstawia dwanaście prostych strategii negocjacyjnych i uczy definiować cele. Pisze też, co powinniśmy zmienić w nastawieniu wobec ludzi, jak radzić sobie z emocjami i jak negocjować w atmosferze braku zaufania. Co ciekawe, zdaniem Diamonda czasem podczas negocjacji warto z czegoś zrezygnować, a nawet nic nie zyskać, po to, aby zbudować dobre relacje z naszym partnerem, co pozytywnie zaowocuje w przyszłości.

 

W każdym rozdziale podaje przykłady (ponad 400 prawdziwych historyjek i anegdot!) prowadzonych właściwie i niewłaściwie pertraktacji na arenie międzynarodowej, w kręgu rodzinnym i w firmie. W ten sposób pokazuje, jak ważna jest sztuka negocjacji w codziennym życiu.

 
Praktyczna, dająca się zastosować i bardzo skuteczna
Evan Wittenberg, Google
 
Polegam na negocjacyjnej metodzie Stuarta Diamonda każdego dnia.
Christian Hernandez,
szef International Business Development,
Facebook
 
Stuart Diamond wyposażył mnie w narzędzia, dzieki którym mogę być bardziej skuteczny w kazdym z zajęć.
Larry B. Loftus, Procter & Gamble
 
The Wall Street Journal uznał Zdobądź więcej za najważniejszą biznesową książkę roku 2011. Prawa do wydania zakupiło ponad 40 krajów.
 

Stuart Diamond – jeden ze światowych autorytetów w dziedzinie negocjacji. Wykładowca akademicki w Stanach Zjednoczonych (Wharton Business School zajmuje pierwsze miejsce w rankingu uczelni ekonomicznych na świecie ogłaszanym przez „The Financial Times”) – jego specjalność to prawo i etyka w biznesie.

W czasie swej kariery doradzał 40 rządom i blisko 500 firmom, w tym tak ogromnym korporacjom jak Google, Microsoft, czy J. P. Morgan. Jego metody negocjacyjne zostały zastosowane w 2008 roku do zakończenia strajku scenarzystów w Hollywood.

Diamond ma także doświadczenie w pracy dziennikarza (w 1986 roku jako jeden z reporterów „New York Timesa” otrzymał nagrodę Pulitzera za teksty o śledztwie po katastrofie promu Challenger).

(źródło: http://www.wydawnictwoliterackie.pl)