Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zespół "Jantar" UG na podium

Jury Przeglądu Regionalnego Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA 2010
w Trójmieście 7 maja 2010 roku przyznało nagrody FAMA Trójmiasto grupom działającym w "Alternatorze"

Zespół Pieśni i Tańca „Jantar” Uniwersytetu Gdańskiego zajął I miejsce na Festiwalu FAMA 2010 i otrzymał nagrodę główną, ufundowaną przez Samorząd Województwa Pomorskiego, w wysokości 3.000 zł oraz zaproszenie na Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA 2010 w Świnoujściu (16-29 sierpnia 2010)
 
Wśród laureatów znalazły się również 3 inne grupy twórcze Akademickiego Centrum Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”: II miejsce – zaproszenie na Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA 2010 w Świnoujściu – otrzymał Teatr Poczekalnia.
 
Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienia, będące rekomendacjami do udziału w Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA 2010 w Świnoujściu.
Otrzymali je: Zespół tańca irlandzkiego i szkockiego „Trebraruna” Uniwersytetu Gdańskiego,
Zespół tańca brzucha Uniwersytetu Gdańskiego „Agadir”.
 
 
Jest to znaczące wydarzenie dla zespołu animatorów kultury, pasjonatów, miłośników kulturalnych wrażeń, którzy działają, rozwijają swoje pomysły i wspierają inicjatywy innych w ramach „Alternatora”. Wyróżnienia, które otrzymujemy, w tym tak ważne dla nas – jako instytucji tworzącej kulturę akademicką Uniwersytetu Gdańskiego – laury zdobyte w Przeglądzie FAMA 2010, dają nie tylko poczucie satysfakcji z wykonanej pracy, ale również są sygnałem, że formy aktywności, które proponujemy, znalazły uznanie odbiorców. Dziękujemy.