Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zespół studencki zwyciężył w 19. polskiej edycji Global Management Challenge Poland 2018/2019!

9 kwietnia na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się finał 19. polskiej edycji konkursu Global Management Challenge. Tytuł Mistrza Zarządzania zdobył zespół studencki GOLDEN EYE reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, pod patronatem ING Banku Śląskiego.

 

GMC – Global Management Challenge to największy na świecie (obecny w 36 krajach) konkurs on-line zarządzania przedsiębiorstwem. GMC jest największą na świecie symulacją biznesową, w której wzięło udział już ponad 500 000 studentów oraz pracowników firm z całego świata. Polska edycja GMC jest organizowana od 2000 roku przez BIGRAM S.A. W 19. edycji grywalizacji wystartowało 155 drużyn.

Dziękujemy naszym partnerom strategicznym: ING Banku Śląskiemu i Grupie Kapitałowej PGE, patronowi Akademia Leona Koźmińskiego oraz firmom, które w tegorocznej edycji wspierały swoich pracowników jak i młodych, zdolnych studentów: Bank Gospodarstwa Krajowego ,Gazeta.pl, Green Factory, Grenkeleasing, Grupa Pracuj, Ferrero Polska Commercial, Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja Hebe, Play, Primavega, Pratt & Whitney Rzeszów, Prudential International Assurance, Schneider Electric, Wydawnictwo AGORA, Volkswagen Financial Services Polska oraz Yieldbird. Konkurs był wspierany również przez Giełdę Papierów Wartościowych.

 

Uroczystości finałowe na GPW zostały poprzedzone debatą ekspercką o Zarządzaniu Różnorodnością w Organizacji, która pokazała, że to właśnie różnorodność uwalnia innowacyjność, pomaga przyciągnąć i zatrzymać utalentowanych pracowników, oraz zwiększa ich zaangażowanie. Paneliści poruszyli także kwestie związane z parytetami w organizacjach, współpracą międzypokoleniową, czy różnicami kulturowymi w biznesie.

 

Po zakończeniu debaty nastąpiło uroczyste odczytanie wyników oraz wręczenie nagród. Zwycięski zespół – Golden Eye odebrał nagrodę z rąk prof. dr hab. Witolda Bieleckiego Rektora Akademii Leona Koźmińskiego, która od lat partneruje GMC w Polsce, oraz jest fundatorem jednej z głównych nagród dla zwycięzców, mianowicie studiów podyplomowych na wybranym kierunku. Oprócz tej nagrody członkowie zespołu zdobyli możliwość reprezentowania Polski na Finale Światowym GMC.

 

Więcej informacji na www.gmcpoland.pl