Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

 

ZF European Shared Services Center

Ul. Legionów 63

42-200 Częstochowa

centrum.finansowe@zf.com

34 343 40 53

www.zf.com.pl

 

ZF to światowy lider w dziedzinie układów przeniesienia napędu i zawieszenia, a także lider technologii bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Firma ZF jest jednym z największych dostawców przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. W maju 2015 roku firma ZF włączyła w swoje struktury TRW Automotive, tym samym znacznie powiększając liczbę swoich oddziałów nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Aktualnie firma zatrudnia 137 tysięcy pracowników w 230 lokalizacjach w prawie 40 krajach na świecie

Firma ZF pozwala pojazdom widzieć, myśleć i działać. Poprzez swoje produkty ZF pragnie osiągnąć mobilność bez wypadków i emisji: jej cel to „wizja zero”. Swoim obszernym portfolio firma ZF ulepsza mobilność i usługi nie tylko dla samochodów osobowych, ale również pojazdów użytkowych i rozwiązań dla przemysłu.

 

» zobacz oferty pracy tej firmy «

Kim jesteśmy

 

European Shared Services Center ZF

Europejskie Centrum Obsługi Finansowej zlokalizowane jest w Częstochowie. Prowadzimy obsługę procesów finansowo-księgowych europejskich fabryk firmy ZF. Obsługiwane kraje to: m.in. Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Francja, Czechy, Słowacja i Rumunia. Świadczymy usługi na wysokim poziomie poprzez standaryzację procesów, kompletność obsługi, użycie najlepszych praktyk i nowoczesnych technik informatycznych. Zatrudniamy wyspecjalizowany zespół pracowników, których liczba przekracza 400 osób. W związku z rozwojem ESSC planujemy zatrudnić kolejne osoby do współpracy przy nowych projektach związanych głównie z obsługą procesów księgowych.

 

 

Obsługa finansowo – księgowa:

 • Nasi pracownicy m.in. weryfikują i księgują faktury i dokumenty wewnętrzne, rozliczają i uzgadniają konta księgowe, przygotowują raporty, analizy oraz wykonują inne zadania specyficzne dla procesu, który obsługują.
 • Zapewniamy wysokie standardy pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
 • Realizowanie usług na najwyższym poziomie jest możliwe dzięki naszym pracownikom, którzy wykazują się nie tylko profesjonalną wiedzą merytoryczną, ale i odpowiednimi zdolnościami językowymi podczas komunikacji z naszymi klientami lub dostawcami.

 

Procesy, które obsługujemy:

 • Rozrachunki z Dostawcami
 • Rozrachunki z Klientami
 • Księga Główna
 • Obsługa Bankowa
 • Środki Trwałe
 • Obsługa Kadrowo-Płacowa
 • Administracja Danymi Podstawowymi
 • Rozliczanie Podróży
 • Archiwizacja i Skanowanie
 • Administracja Procesu Tłumaczeń


Programy rozwojowe

Dlaczego warto z nami pracować?

Od ponad 10-ciu lat doświadczenia w branży Shared Services Center stawiamy na kompetencje i innowacyjne podejścia naszego zespołu. Naszych pracowników stale wyposażamy w praktyczne umiejętności i wiedzę. Dążymy do świadczenia serwisu finansowo-księgowego opartego na wiedzy eksperckiej. W codziennej pracy korzystamy z nowoczesnych technologii.


ZF jest organizacją innowacyjną, która skupia pracowników o zróżnicowanych kompetencjach i kwalifikacjach. Dzięki temu firma bazuje na potencjale doświadczeń wnoszonych przez każdego z członków zespołu.

 

 

Co oferujemy?

 • Program stażowy – płatny, roczny staż w Centrum Finansowym, który zawierany jest na podstawie umowy o pracę
 • Ścieżkę kariery – od poziomu specjalistycznego poprzez ekspercki aż po kierowniczy
 • Rekrutacje wewnętrzne – możliwość awansów poziomych, poznania nowych obszarów i innego zakresu obowiązków
 • Prywatną opiekę medyczną PZU
 • Pakiet szkoleń:

– szkolenia specjalistyczne (np. certyfikowane kursy z rachunkowości, MS Office, szkolenia podatkowe i inne)

– szkolenia językowe

 • Pakiet socjalny:

– My Benefit (np. karta sportowa OK System, bilety, wyjazdy turystyczne)

– dofinansowanie wypoczynku

– owoce w biurze

 • Możliwości rozwoju:

– podróże zagraniczne

– międzynarodowe środowisko

 

 

Ponadto:

Świetną atmosferę, spotkania integracyjne, stabilne zatrudnienie.

 

Proces rekrutacyjny

 

Co cenimy u Kandydatów?

 

Przede wszystkim chęć rozwoju w obszarze księgowości korporacyjnej. Kluczowe dla nas kompetencje to zdolności analityczne i znajomość języków obcych. Rekrutujemy zarówno osoby z doświadczeniem w księgowości, jak i absolwentów po kierunkach takich jak np. rachunkowość, finanse, matematyka, ekonomia, ale interesują nas także kandydaci po kierunkach filologicznych. Chcemy, abyś mógł z nami rozwijać swoje umiejętności i talenty!

 

W naszej firmie dbamy o przejrzysty proces rekrutacyjny, który zazwyczaj składa się z kilku etapów:

 

 • Pierwszy krok – wysłanie aplikacji

 

Jeśli zainteresuję Cię konkretne stanowisko, to zachęcamy do złożenia aplikacji. Twoje dokumenty aplikacyjne pozwolą nam zapoznać się i przeanalizować Twoją kandydaturę. Jeśli aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko, którego szukasz, możesz wysłać swoje CV na adres e-mail: centrum.finansowe@zf.com

 

 • Kontakt z rekruterem

 

Po pozytywnej selekcji i zakwalifikowaniu do udziału w procesie rekrutacyjnym będziemy kontaktować się w celu przeprowadzenia krótkiej rozmowy telefonicznej.

 

 • Spotkanie rekrutacyjne

 

Po pomyślnej rozmowie telefonicznej możesz zostać zaproszony na sesję testową podczas której można wykazać się zdolnościami analitycznymi, dokładnością i spostrzegawczością oraz znajomością języków obcych.

 

Kolejna szansę na zaprezentowanie swojej kandydatury to rozmowa kwalifikacyjna. Będziesz wtedy miał okazję do spotkania z przedstawicielem Działu HR oraz bezpośrednim przełożonym. Podczas rozmowy opowiemy Ci o naszej organizacji, ale przede wszystkim porozmawiamy o Twoich predyspozycjach i motywacji do pracy. Często weryfikujemy również przygotowanie merytoryczne i znajomość j. obcych.

 

 • Informacja zwrotna

 

Etapem, który kończy proces rekrutacji jest informacja zwrotna. Dbamy, aby nasi Kandydaci otrzymali wiadomość o wynikach rekrutacji, w której brali udział.

 

Bądź częścią zespołu ZF i aplikuj: centrum.finansowe@zf.com

 

 

 

 

Oferty pracodawców