Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

ZF W POLSCE

 

CZĘSTOCHOWA

 

Engineering Center – Tutaj projektujemy samochodowe systemów bezpieczeństwa takie jak: pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, układy elektroniczne, systemy wizyjne, kamery oraz radary. Nasza jednostka współpracuje z globalną siecią centrów inżynieryjnych.

 

European Shared Services Center prowadzi obsługę procesów finansowo-księgowych europejskich fabryk organizacji. Wspieramy jednostki zlokalizowane w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech oraz inne.

 

IT Center powstało w 2015 jako część globalnej struktury IT. Zatrudnienie w Centrum IT mogą znaleźć specjaliści z następujących dziedzin: SAP, Infrastruktura IT, analiza biznesowa oraz pokrewnych.

 

Occupant Safety Systems, Seat Belt Plant – zakład produkcji pasów bezpieczeństwa

 

Occupant Safety Systems, Airbag Plant –  zakład produkcji poduszek powietrznych

 

Global Purchasing Office zajmuje się budowaniem globalnej strategii zaopatrzenia dla zakładów ZF na całym świecie. Biuro Zakupów firmy ZF odpowiada za zapewnienie globalnej i zrównoważonej przewagi konkurencyjnej dla ZF i jej dostawców.
 

ŁÓDŹ

 

Engineering Center – w Łodzi od 2017 roku rozwijamy Dział Elektroniczny.

 

CZECHOWICE-DZIEDZICE / BIELSKO-BIAŁA:

 

Engineering Center w Bielsku-Białej to dziewiąty w skali światowej ośrodek tego typu z grupy Układów Kierowniczych. Skupiamy się przede wszystkim na projektowaniu oprogramowania oraz przeprowadzaniu testów i procesów walidacji dla elektrycznych układów wspomagania kierownicy (EPS).

 

Steering Systems Plant Oddziały ZF w Czechowicach-Dziedzicach oraz w Bielsku-Białej stanowią część dywizji European Steering Operations produkującej układy kierownicze.​​​​​​​

 

GLIWICE

 

Braking Systems Plant produkuje układy wspomagania hamulcowego wraz z pompą hamulcową, układy wspomagania ze zmienną charakterystyką wzmocnienia hamowania, uszczelką montowaną wewnątrz korpusu pompy oraz systemem mBA. Wkrótce do portfolio produktów dołąc­zą również zaciski i szczęki hamulcowe.

 

​​​​​​​PRUSZKÓW

 

Body Control Systems Plant
jest głównym producentem systemów dostępu do pojazdów mechanicznych oraz przełączników sterujących w dywizji ZF Body Control Systems (komplety zamków do drzwi, klucze do stacyjek oraz przyciski sterujące z deski rozdzielczej samochodu).

Kim jesteśmy

 

ZF jest globalnym liderem w technologiach napędu, podwozia jak również aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa. W maju 2015 roku korporacja włączyła w swoje struktury TRW Automotive. Połączone firmy w tym momencie zatrudniają ponad 135 tysięcy pracowników w 230 lokalizacjach w 40 krajach świata. Obecnie ZF jest jednym z największych dostawców branży Automotive na świecie.

 

Naszą innowacyjność w dużej mierze zawdzięczamy naszym wysoko zmotywowanym pracownikom. W zamian oferujemy ciekawą, pełną wyzwań pracę z dużą dozą autonomii oraz wiele możliwości budowania międzynarodowej kariery. Zawsze jesteśmy otwarci na utalentowanych inżynierów, zmotywowanych managerów oraz zaangażowanych specjalistów IT, księgowych oraz pracowników administracyjnych , którzy chcą stać się częścią międzynarodowego zespołu.

 

Odwiedź naszą stronę internetową www.zf.com i odkryj świat ZF.

 

Programy rozwojowe

Wszystkim studentom oferujemy staże (maksymalnie do 12 miesięcy) na podstawie umowy o pracę oraz wakacyjne praktyki.

 

PRAKTYKI LETNIE
Do tego programu zapraszamy studentów, którym zależy na zdobyciu nowych doświadczeń i poznaniu specyfiki naszej branży. Może w przyszłości będziemy Twoim pracodawcą? Czas trwania praktyk: od 1 do 3 miesięcy.

 

PROGRAM STAŻOWY
Z myślą o absolwentach i studentach ostatnich lat, stworzyliśmy Programy Stażowe umożliwiające postawienie pierwszych kroków na ścieżce kariery zawodowej w branży motoryzacyjnej. Nasze programy różnią się w zależności od lokalizacji. Wszystkie jednak zostały zaprojektowane tak, aby dać uczestnikom szansę udziału w ambitnych projektach przy wsparciu ekspertów. Udział w nich to źródło cennych doświadczeń zawodowych, a w wielu przypadkach początek fascynującej kariery w naszej organizacji!

 

 

Przemysł motoryzacyjny na całym świecie stoi przed wielkimi zmianami. Chcemy, żebyś mógł tym zmianom nie tylko towarzyszyć, lecz również aktywnie kreować przyszłość.

 

Dzięki naszym technologiom, kształtujemy megatrendy takie jak: wydajność, bezpieczeństwo i autonomiczna jazda. Nasza uwaga skupia się głównie na samochodach osobowych, ale warto zaznaczyć, że jesteśmy również wiodącą firmą pod względem technologii i serwisu dla pojazdów użytkowych.

 

Nasi pracownicy mają możliwość pracy w międzynarodowym środowisku. Ponadto doskonalą przy tym umiejętności z różnych dziedzin. Możesz sprawdzić się w szybko zmieniającym się otoczeniu i wpływać na globalne trendy przyszłości.

 

Wiemy, jak duży wpływ na efektywność pracy w zespole mają dobre kontakty ze współpracownikami, dlatego dbamy o możliwość integracji w zespołach. Organizujemy pikniki integracyjne oraz inne wydarzenia, które są okazją do spotkań pracowników oraz ich rodzin. Wierzymy, że dobra atmosfera przekłada się na jakość pracy.

 

Pakiet benefitów przysługujący pracownikom różni się w zależności od jednostki. Oferujemy m.in.:

 • Obszerny pakiet socjalny;
 • Kursy języków obcych;
 • Kartę sportową;
 • Prywatną opiekę medyczną;
 • Pakiet relokacyjny;
 • Elastyczne godziny rozpoczynania pracy;
 • Pakiet specjalistycznych szkoleń;
 • Zniżki na towary i usługi;
 • Kontakt z najnowszymi technologiami branży Automotive;
 • Świetną atmosferę i przyjazne środowisko pracy;
 • Możliwość ciągłego podnoszenia swoich umiejętności w międzynarodowym środowisku;
 • Stabilne miejsce pracy;
 • Udział w ciekawych, międzynarodowych projektach;
 • Atrakcyjną ścieżkę kariery.

Proces rekrutacyjny

Rekrutacja krok po kroku w ZF Group

 

 

 1. Wysłanie aplikacji. Jeśli zainteresuje Cię konkretne stanowisko, to aplikuj! Jeśli aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko, którego szukasz, to możesz wysłać swoje CV na: zf@zf.com.
 1. Rozmowa telefoniczna. Po zakwalifikowaniu do udziału w procesie rekrutacyjnym skontaktujemy się z Tobą w celu przeprowadzenia krótkiej rozmowy telefonicznej. Będziemy chcieli zweryfikować Twoje kwalifikacje oraz znajomość języka angielskiego.
 1. Testy techniczne/analityczne/językowe. Po pomyślnej rozmowie telefonicznej, w zależności od stanowiska, możesz zostać zaproszony na konkretny rodzaj testów – technicznych, analitycznych oraz/lub językowych.
 1. Spotkanie rekrutacyjne. Na rozmowie kwalifikacyjnej spotkasz się w siedzibie firmy z przedstawicielem Działu HR oraz bezpośrednim przełożonym. Opowiemy Ci o naszej organizacji, będziemy chcieli sprawdzić Twoją wiedzę merytoryczną, umiejętności praktyczne oraz kompetencje społeczne. Na tym etapie w niektórych przypadkach może zostać przeprowadzone Assessment Center.
 1. Informacja zwrotna. Etapem, który kończy proces rekrutacji jest informacja zwrotna. Dbamy, aby nasi Kandydaci otrzymali wiadomość o wynikach rekrutacji, w której brali udział.
 1. Decyzja o zatrudnieniu. Po otrzymaniu pozytywnej informacji zwrotnej składamy Kandydatowi ofertę pracy w ZF. Kolejnym krokiem będzie przesłanie informacji dotyczących formalności, które trzeba wykonać przed rozpoczęciem pracy.

 

POZNAJ NAS:

 

Oferty pracodawców