Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zgłoszenia do sekcji Debiuty 2014 – Tiff Festival

Konkurs ten skierowany jest przede wszystkim do młodych fotografów i debiutantów: licealistów, studentów, absolwentów szkół artystycznych, miłośników, amatorów fotografii i freelancerów – słowem wszystkich tych, którzy pragną pokazać swoją twórczość szerszej publiczności oraz zaistnieć na artystycznej scenie Wrocławia.

Sekcja DEBIUTY jest nieodłącznym elementem odbywającego się we Wrocławiu, międzynarodowego festiwalu fotograficznego TIFF. Ma ona formułę konkursową, której zasadniczym celem jest wypromowanie nowatorskich, ciekawych, lecz nie do końca jeszcze znanych twórców i postaw artystycznych. Konkurs ten skierowany jest przede wszystkim do młodych fotografów i debiutantów: licealistów, studentów, absolwentów szkół artystycznych, miłośników, amatorów fotografii i freelancerów – słowem wszystkich tych, którzy pragną pokazać swoją twórczość szerszej publiczności oraz zaistnieć na artystycznej scenie Wrocławia.

 

Formuła tegorocznej, czwartej już edycji TIFF Festival // 24Hours of Photography będzie miała charakter eksperymentu, w ramach którego wszystkie wydarzenia odbędą się w przeciągu 24 godzin. Co można potraktować jako symboliczne odniesienie do jednej z ważniejszych dla fotografii kategorii – czasu, który może stać się inspiracją, jak i punktem wyjścia do rozważań czysto artystycznych.

W ramach sekcji DEBIUTY wyłonionych zostanie trzech laureatów, a zwycięskie prace zostaną zaprezentowane w przestrzeniach ekspozycyjnych dwóch wrocławskich galerii: Shopiq oraz Mieszkaniu Gepperta. Nadesłane prace będą oceniane przez jury, w którego składzie zasiądą kuratorzy wrocławskich galerii oraz Dyrektor TIFF Festival.

 

Mamy nadzieję, że wyzwanie, jakim może okazać się specyficzna formuła tegorocznej edycji Festiwalu, zaowocuje niepowtarzalnymi i intrygującymi realizacjami.

 

Czekamy na wasze zgłoszenia do 3 lipca!


Szczegóły na www.tiffcollective.pl/debiuty4