Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zloty paraglidingowców

Paragliding albo paralotniarstwo to amatorska, ekstremalna forma rekreacji, która jest uważana za jeden z najpopularniejszych sportów lotniczych w Europie i Ameryce Południowej. W samej Polsce na początku zeszłego roku zarejestrowanych było ponad tysiąc posiadaczy „Świadectwa kwalifikacji pilota paralotni”, a ok. 70 osób posiadało uprawnienia instruktorskie.

Najprostszą formą latania na paralotni są zloty, polegające na starcie ze zbocza o odpowiednim nachyleniu, a następnie szybowaniu i lądowaniu na położonym niżej lądowisku. Idealnym miejscem do zlotów mogą być niedalekie góry słowackie, gdzie znajdują się tereny z dostępnymi wyższymi wysokościami i możliwością lotu długości nawet kilku kilometrów. Wszelkie informacje dla amatorów paraglidingu, którzy mają ochotę poszybować w Słowacji, znaleźć można na stronie www.paragliding.sk

Szczegóły dotyczące kursów dla początkujących oraz terminy najbliższych wyjazdów na zloty pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, znaleźć można na stronie www.paragliding.com.pl Podczas szkolenia organizatorzy udostępniają uczestnikom komplet atestowanego sprzętu.