Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zmieniamy zasady gry!

W tym roku uczestnicy mają możliwość nie tylko zdobycia wymarzonego stażu, ale także wyjazdu do Doliny Krzemowej!

24 lutego wystartowała nowa odsłona programu „Grasz o staż”! W tym roku do organizatorów projektu, firmy doradczej PwC i „Gazety Wyborczej”, dołączyło Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Zmieniły się również zasady programu – organizatorzy zrezygnowali z konkursowego charakteru programu, wzbogacili zaś inicjatywę o konkurs towarzyszący. W tym roku uczestnicy mają możliwość nie tylko zdobycia wymarzonego stażu, ale także wyjazdu do Doliny Krzemowej!

Przez ostatnie 20 lat firma doradcza PwC wspólnie z „Gazetą Wyborczą” łączyły świat pracodawców oraz młodych, zdolnych studentów i absolwentów poprzez konkurs „Grasz o staż”. W związku ze zmieniającymi się potrzebami pracodawców, wyzwaniami demograficznymi oraz oczekiwaniami młodych, tegoroczna edycja zyskała zarówno nowego partnera, jakim jest Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami, ale także nowe zasady gry.

„Grasz o staż 2016” to z jednej strony wsparcie studentów i absolwentów w rozwoju kariery zawodowej, z drugiej zaś także wsparcie firm w tworzeniu praktyk i staży najwyższej jakości. W tegorocznej edycji uczestnicy programu nie będą już rozwiązywać zadania konkursowego. Po zarejestrowaniu się na stronie grasz.pl i uzupełnieniu swojego profilu, jednym kliknięciem przedstawią swoją aplikację 5 wybranym pracodawcom.

Organizatorzy „Grasz o staż 2016” przygotowują dodatkowo m.in. tzw. Inspiration camp, czyli specjalne wydarzenie na uczelni w formie TED oraz stażowe turnée, umożliwiające kandydatom na stażystów odwiedzenie biura potencjalnego pracodawcy. Programowi towarzyszy także konkurs na kreatywne video-CV, którego zwycięzca pojedzie do Doliny Krzemowej.

Zmiany, które wprowadziliśmy do programu ‘Grasz o staż’ są wynikiem rozmów ze studentami i pracodawcami. Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami oraz wprowadzeniu atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących, w tym roku damy szansę na dobry start do kariery jeszcze większej liczbie studentów i absolwentów” – wyjaśnia Klaudia Rychlicka, koordynatorka programu „Grasz o staż 2016” w PwC.

W „Grasz o staż 2016” mogą wziąć udział studenci wszystkich lat studiów i absolwenci, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie www.grasz.pl

i na profilu „Grasz o staż 2016” na Facebook’u oraz na Instagramie – @graszostaz.