Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Znaki szczególne, Paulina Wilk – już 20 marca

Wydawnictwo Literackie poleca: ZNAKI SZCZEGÓLNE najnowszą książkę Pauliny Wilk, autorki nominowanej do NIKE za Lalki w ogniu. Opowieści z Indii. PREMIERA 20 MARCA

Od zabaw na socjalistycznych podwórkach, identycznych rajstop oraz marzeń o Zaczarowanym ołówku, po europejskie kariery, wirtualne przyjaźnie i wysokie kredyty – dzieci transformacji dojrzewały razem z nową rzeczywistością. Dziś, już trzydziestoletnie, mają wiele do powiedzenia o obchodzącej właśnie 25-lecie wolnej Polsce.

Znaki szczególne to prywatny zapis dorastania w czasie demokratycznych przemian. Osobista i poruszająca historia do rodzinnego czytania. Współczesna Polska ujęta w autobiograficznej opowieści trzydziestolatki, która razem z rówieśnikami przeżywała zachwyty i rozczarowania nową rzeczywistością. Pierwsza tak osobista opowieść autorki młodego pokolenia otwiera nowy wątek w dyskusji o Polsce.

Więcej na:

www.paulinawilk.pl
www.wydawnictwoliterackie.pl
www.facebook.com/wilkznaki

Paulina Wilk dorastała w latach osiemdziesiątych w miasteczku przedzielonym torami kolejowymi biegnącymi z Moskwy do Berlina. Po jednej stronie stały prywatne domki i zakłady usługowe, po drugiej – jednostka wojskowa i osiedle betonowych bloków, gdzie mieszkała. Po 1989 roku przepołowiona miejscowość pozwala w miniaturze zobaczyć polskie przemiany – przeobrażają się relacje mieszkańców, architektura, styl życia, a także władza. Dziś miasteczko trafnie odzwierciedla wolnorynkowe i europejskie aspiracje Polski, a także wszelkie nieudane zmiany.