Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Znamy zwycięzców siódmej edycji konkursu Ernst & Young Financial Challenger

Program realizowany jest jako wieloetapowy, ogólnokrajowy konkurs oparty na cyklu studiów przypadku.

Uczestnicy mieli możliwość zmierzyć się z zadaniami stawianymi profesjonalistom z branży finansowej, a tym samym zdobyć cenne doświadczenie praktyczne, będące uzupełnieniem wiedzy teoretycznej zdobywanej na uczelniach.

Do ogólnopolskiego finału konkursu zakwalifikowało się 10 drużyn, których zadaniem było wcielenie się w rolę doradców transakcyjnych wspierających fikcyjnego klienta w procesie przejęcia spółki. W ramach studium przypadku studenci musieli przygotować wycenę mnożnikową nabywanej spółki, przeprowadzić badanie due diligence i zastosować wykryte korekty do wyceny. Wszystkie prace zostały przedstawione w prezentacji przedstawicielom spółki, podczas której została ustalona strategia negocjacyjna. Najbardziej wymagające było wynegocjowanie korzystnych warunków umowy z właścicielami przejmowanej spółki. W rolę sprzedających wcielili się zaproszeni goście: Prezes Rafał Brzoska z Integer.pl S.A.,Prezes Jakub Zabłocki z X-Trade Brokers Dom Maklerski SA oraz eksperci z Działu Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young.

Tegoroczną edycję konkursu wygrała czteroosobowa drużyna „Alchemicy”, w skład której weszli studenci SGH: Michał Kwiatkowski, Julia Sawińska, Michał Chabowski i Mateusz Tycner. Zwycięzcy, oprócz nagród finansowych i rzeczowych, będą mieć możliwość odbycia płatnych praktyk w Ernst & Young.

Laureaci i uczestnicy konkursu stanowią liczną grupę wśród pracowników działów doradztwa transakcyjnego, biznesowego oraz audytu firmy Ernst & Young. Z finalistami oraz wyróżniającymi się uczestnikami drugiego etapu kontaktujemy się osobiście proponując udział w procesie rekrutacyjnym. Dzięki konkursowi studenci mają szansę rozpoczęcia kariery zawodowej i zdobywania pierwszych, cennych doświadczeń w największej firmie doradczej w Polsce – potwierdzaAnna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w Ernst & Young.

Konkurs Ernst & Young Financial Challenger na nowo odkrył dla mnie sens i znaczenie rynku fuzji i przejęć. Możliwość uczestniczenia we wszystkich etapach transakcji dała mi szansę zweryfikowania moich umiejętności i wiedzy z wielu dziedzin, które poznawałem w toku studiów. Chciałbym móc doradzić kolejnym uczestnikom konkursu co decyduje o sukcesie, ale trudno jest mi wskazać jeden istotny czynnik. Ważna jest zarówno potrzeba elastycznego dopasowania się do zmiennych warunków otoczenia, jak i właściwa reakcja na nowinki branżowe, znajomość i umiejętność zastosowania narzędzi analitycznych a także zawsze trochę przeze mnie zaniedbywane umiejętności „miękkie”. Wszystkie te elementy niewątpliwie są ważne, ale zdobyte doświadczenie dowodzi też, że nawet słabsze umiejętności nie przeszkodzą w wygranej o ile ma się świetnie zgrany zespół! Gwarantowana jest natomiast frajda i dobra atmosfera podczas konkursu – mówi Michał Kwiatkowski ze zwycięskiej drużyny „Alchemicy” z SGH.

Więcej informacji na stronie:http://www.ey.com/PL/pl/Careers/Students/Programs/EY-Financial-Challenger