Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zobaczyć Paryż i zagrać

W dniach 8-9 maja 2010 r. na Politechnice Wrocławskiej po raz ósmy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych.

Zawody wyłonią 25-osobową reprezentację Polski na XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Losowych, które zaplanowano na 25-26 sierpnia br. w Paryżu. Polskie eliminacje organizowane są przez Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej i Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
 
W mistrzostwach weźmie udział ponad 470 zawodników, których wyłoniono w trakcie dwustopniowych eliminacji. Wśród uczestników znajdują się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i pomaturalnych, studenci, matematycy i informatycy, a także inne osoby dorosłe różnych profesji. Zawodnicy wystartują podzieleni na osiem kategorii wiekowych i zawodowych.
 
Ranking finalistów w poszczególnych kategoriach jest zamieszczany na stronie internetowej Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw: http://grymat.im.pwr.wroc.pl/
 

Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w Grach Matematycznych i Logicznych, zwane także Mistrzostwami Świata, organizowane są w Paryżu od 1987 roku. Polska reprezentacja uczestniczy w nich począwszy od 1992 r. Tylko na ubiegłorocznych zawodach Polacy zdobyli aż 11 medali, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.