Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zostań Ambasadorem firmy Faurecia, zgłoś się do programu stażowego

Do naszego programu stażowego można zgłaszać się przez cały rok poprzez naszą globalną stronę: www.faurecia.com lub bezpośrednio drogą mailową: rekrutacja.country@faurecia.com.

O szerokich perspektywach i możliwościach rozwoju kariery w branży automotive opowiadają Tomasz Stasiński, stażysta i były Ambasador firmy Faurecia na Politechnice Wrocławskiej, oraz Monika Krzysztofik, Country Talent Acquisition Manager.

Dlaczego zostanie Ambasadorem firmy Faurecia to świetny pomysł na rozpoczęcie ciekawej kariery w branży automotive?

T.S.: Myślę, że każdemu studentowi zależy na odpowiednim poprowadzeniu jego ścieżki kariery – już od samego jej początku. Udział w Programie Ambasadorskim pozwala zrobić pierwszy krok na drodze do kariery i rozwoju osobistego. Jakie obowiązki należą do Ambasadora?

Czego można się nauczyć podczas Programu? Czy łatwo jest pogodzić udział w Programie ze studiowaniem?

T.S.: Do zadań Ambasadora należy przede wszystkim aktywne reprezentowanie firmy Faurecia w środowisku studenckim oraz pomoc w nawiązywaniu kontaktów na uczelni. Wiąże się to bezpośrednio ze współpracą z pracownikami firmy Faurecia przy organizacji stanowisk na targach pracy, spotkań oraz wykładów. Oprócz tego, w ramach wyjazdów do placówek firmy w Polsce, program daje szansę zapoznania się z codziennymi obowiązkami na poszczególnych stanowiskach w firmie Faurecia – zarówno na szczeblu inżynierskim, jak i menedżerskim. Oczywiście organizacja wydarzeń wymaga od Ambasadora poświęcenia pewnej ilości czasu, jednak w żadnym wypadku uczestnictwo w tym programie nie jest przeszkodą w codziennym wypełnianiu obowiązków studenckich.

W jaki sposób zdobyte umiejętności przekładają się na dalszą karierę? Jak potoczyła się Twoja ścieżka kariery?

T.S.: W dzisiejszych czasach coraz większą rolę, oprócz wiedzy inżynierskiej, odgrywają umiejętności miękkie. Zadania realizowane przez Ambasadora w trakcie programu pozwalają na rozwijanie tych umiejętności, dając jednocześnie szansę na zdobycie doświadczenia oraz rozbudowanie sieci kontaktów. Co więcej, po zakończeniu programu każdy Ambasador może skorzystać z oferty stażu w firmie Faurecia. Ja od samego początku studiów na kierunku inżynierskim marzyłem o pracy w międzynarodowym środowisku, w której każdy dzień byłby dla mnie nowym wyzwaniem. Z tego powodu aplikowałem do działu R&D – Innovations & Metier, w którym obecnie odbywam staż jako Inżynier Produktu.

Firma Faurecia, oprócz Programu Ambasadorskiego, stwarza studentom i absolwentom wiele innych możliwości rozwoju. Wśród nich znajdują się m.in. programy stażowe. Proszę opowiedzieć o najciekawszych.

T.S.: Programy stażowe w firmie Faurecia to ogromna szansa dla młodych ludzi, którzy pragną zdobyć swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. Każdy uczestnik 12-miesięcznego stażu realizuje indywidualnie dopasowany do niego program. Celem programu jest takie przygotowanie pracownika, aby był on w stanie samodzielnie i efektywnie realizować swoje obowiązki. Uważam, iż największą wartością dodaną dla ludzi młodych jest znalezienie po studiach miejsca, w którym mogą rozwijać swoje pasje i poszerzać kompetencje. Program stażowy w Faurecii zdecydowanie temu sprzyja. Dodatkowo, studenci mają szansę stać się częścią programu VIE (Volunteers for International Experience), w ramach którego mogą wyjechać na zagraniczne praktyki (roczne lub dwuletnie). Do tego programu aplikować mogą wszyscy studenci i absolwenci w wieku od 18 do 28 lat. Oprócz ww. możliwości, istnieje również wiele innych, m.in. program Gender Diversity, promujący i wspierający rozwój kariery w branży automotive dla kobiet.

W jaki sposób można się zgłosić do Programu Ambasadorskiego lub programów dla studentów i absolwentów?

Monika Krzysztofik, Country Talent Acquisition Manager: Grupa Faurecia w Polsce to 8 zakładów produkcyjnych w: Grójcu, Gorzowie Wielkopolskim, Legnicy, Jelczu-Laskowicach oraz Wałbrzychu, a także dwa centra R&D w Grójcu oraz w Wałbrzychu. Każdego roku w każdej z tych lokalizacji oferujemy staże dedykowane głównie studentom ostatnich lat oraz absolwentom. Zapraszamy do współpracy młode, ambitne osoby, które chcą z nami dzielić pasję do innowacji i motoryzacji. Nasi stażyści, inżynierowie lub przyszli eksperci z innych dziedzin otrzymują realne zadania, mogą wykazać się inicjatywą i samodzielnością, ale przede wszystkim sprawdzić w pracy projektowej zespołów, do których dołączają. W drodze ich indywidualnego rozwoju towarzyszy im zawsze opiekun – mentor. Jako międzynarodowa organizacja, funkcjonująca w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż na rynku, mamy świadomość, że o naszej przewadze decydują nasi pracownicy i ich codzienne zaangażowanie. Dlatego też przykładamy dużą wagę do rozwoju ich talentów i staramy się tworzyć wspierające je środowisko pracy. Fakt, że Faurecia jest dużą organizacją (zarówno w Polsce, jak i na świecie), daje ogromne możliwości rozwoju pasji i ambicji. Stawiamy przede wszystkim na naszych pracowników, wewnętrzne promocje i mobilność. Wielu naszych menedżerów zaczynało swoją drogę od stażu. Wielu naszych pracowników dziś pracuje za granicą. Myślę, że ich przykład jest siłą naszej marki jako pracodawcy.Najlepsi stażyści kontynuują swoją drogę zawodową razem z nami. W 2016 roku 60% stażystów firmy Faurecia podjęło z nami stałą współpracę. Zatem jeśli jesteś pasjonatem motoryzacji, chcesz się sprawdzić w dynamicznym, wymagającym środowisku, znasz język angielski i/lub inny język obcy – zapraszamy.

Do naszego programu stażowego można zgłaszać się przez cały rok poprzez portal pracuj.pl, naszą globalną stronę: www.faurecia.com lub bezpośrednio drogą mailową: rekrutacja.country@faurecia.com.