Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zostań VIP’em, czyli innowacyjna preinkubacja

Inkubatory przedsiębiorczości pełnią w dzisiejszych czasach ważną rolę w promowaniu postaw przedsiębiorczych. Ich zadaniem jest przede wszystkim ułatwienie startu w świat biznesu osobom rozpoczynającym prowadzenie działalności gospodarczej.

Teraz, dzięki „Virtualnemu Inkubatorowi Przedsiębiorczości” preinkubacja może być jeszcze prostsza. Ten innowacyjny projekt realizowany jest na terenie województwa wielkopolskiego przez poznańską Fundację ProRegio współpracującą z Fundacją Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości oraz szwedzką Fundacją Teknikdalen.

Głównym celem przedsięwzięcia jest wdrożenie nowatorskiej usługi wirtualnej preinkubacji na obszarze Wielkopolski. W programie wezmą udział osoby zamierzające założyć działalność gospodarczą, które przez najtrudniejszy pierwszy okres funkcjonowania nie będą jej rejestrowały, tylko działały w obrębie utworzonego Inkubatora. Jest to doskonała okazja do tego, aby sprawdzić swój pomysł bez konieczności formalnej rejestracji. Usługa ta ma również pomóc w likwidowaniu barier istniejących na drodze do założenia własnego biznesu. A wszystko to dzięki temu, że kompleksowe wsparcie VIP-a świadczone będzie w jednym miejscu i na odległość za pośrednictwem specjalnie utworzonej platformy internetowej.

Dzięki usłudze wirtualnej preinkubacji przedsiębiorcy będą mogli skupić się tylko i wyłącznie na zarządzaniu własną firmą i jej ciągłym rozwoju, pozostawiając wszelkie formalności preinkubatorowi. Zainteresowane takim rozwiązaniem osoby będą miały dostęp do wsparcia w zakresie marketingu, prawa czy finansów, obsługi prawno-księgowej, szkoleń e‑learningowych czy artykułów eksperckich. Ponadto uruchomiona zostanie bezpłatna infolinia oraz forum służące wymianie poglądów i uwag, dotyczących funkcjonowania VIP. Dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, udział w nim jest całkowicie bezpłatny.

Dla najaktywniejszych firm działających w ramach VIP, które będą mogły pochwalić się najlepszymi rezultatami, przewidywane są atrakcyjne nagrody finansowe.

Dzięki nowatorskim narzędziom ulokowanym w internecie, Fundacja ProRegio dąży do poszerzenia grupy osób korzystających ze wsparcia w ramach programu preinkubacji. Z usług będą mogli skorzystać mieszkańcy gmin i powiatów oddalonych od dużych miast oraz osoby niepełnosprawne, które wcześnie miały utrudniony dostęp do tego typu działalności.

Projekt skierowany jest do osób chcących założyć działalność gospodarczą zamieszkujących powiaty w województwie wielkopolskim o stosunkowo niskim wskaźniku przedsiębiorczości, czyli powiaty: złotowski, pilski, czarnkowsko-trzcianecki, chodzieski, wągrowiecki, międzychodzki, szamotulski, grodziski, średzki, koniński, kolski, jarociński, pleszewski, turecki, gostyński, krotoszyński, kaliski, rawicki, słupecki oraz ostrzeszowski.               

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej VIP (www.vip.proregio.org.pl) w zakładce Załóż firmę oraz przesłać go wraz z pobraną wcześniej ze strony Kartą pomysłu. Rekrutacja rozpoczęła się 20 maja 2013 r.

Koordynatorem projektu jest poznańska Fundacja ProPregio (www.proregio.org.pl), która od 2004 roku aktywnie działa na rzecz efektywnej współpracy sfery nauki i biznesu, realizując projekty o zasięgu regionalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym w obszarze transferu technologii, komercjalizacji wyników prac B+R oraz zarządzania i ochrony własności intelektualnej. Fundacja prowadzi swoją działalność w oparciu o pozyskiwanie środków finansowych na realizację projektów prorozwojowych, wspieranie przedsiębiorców.

Zainteresowane osoby zapraszamy na stronę internetową VIP – http://vip.proregio.org.pl/

, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat projektu. Znaleźć tam można również dane kontaktowe, na które kierowane mogą być wszelkie pytania.