Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zrób biznes w Niemczech. Wygraj wyjazd do Bawarii

Już po raz drugi 5 autorów najlepszych pomysłów biznesowych wyłonionych w konkursie weźmie udział w trzydniowej wizycie studyjnej do Bawarii. Tym razem laureaci odwiedzą Monachium, Norymbergę oraz Lipsk. Laureaci spotkają się z wpływowymi organizacjami i instytucjami by nawiązać kontakty, które w przyszłości zaowocują kontraktami. Dzięki tej wizycie młode polskie firmy będą mogły rozszerzyć swoje biznesy na rynek niemiecki.

Właśnie wystartowała II edycja projektu Biznes w Niemczech, dzięki któremu przedsiębiorcy
i naukowcy będą mogli zdobyć unikatawą wiedzę prosto z niemieckiego rynku. – Celem projektu jest zbliżenie stosunków gospodarczych między Polską a Niemcami, szczególnie rynkiem bawarskim
– mówi Justyna Gaj z Agencji
JUSTA PR, koordynatorka projektu Biznes w Niemczech. – Dzięki wizycie studyjnej w Bawarii, merytorycznym spotkaniom z praktykami biznesu w Bawarii oraz nawiązaniu relacji międzynarodowych, polskie firmy mają realną szansę na ekspansje – dodaje Justyna Gaj.

 

Aby wziąć udział w projekcie należy nagrać krótki filmik z prezentacją swojego pomysłu lub usługi, który autor chciałby wprowadzić na rynek niemiecki. Filmik należy wysłać korzystając z formularza zamieszczonego na stronie www.bizneswniemczech.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 maja 2015r.

 

W czerwcu kapituła konkursu wyłoni 5 lauretów, którzy otrzymają zaproszenie do udziału w wizycie studyjnej w Bawarii. Wyjazd zostanie poprzedzony pakietem profesjonalnych szkoleń przygotowujących do misji gospodarczej. Rynkowa wartość pakietu nagród to 10.000 zł.

Organizatorzy projektu Biznes w Niemczech zapewniają laureatom transport i pobyt oraz aranżują wartościowe spotkania biznesowe w Monachium, Norymberdze oraz Lipsku. Ponadto laureaci wezmą udział w corocznym święcie piwa Oktoberfest.

 

Nie tylko wizyta studyjna ale bogaty pakiet szkoleń i doradztwa

Zanim laureaci przyjadą do Bawarii wezmą udział w szkoleniach z modelowania biznesu. – Podczas intensywnych warsztatów będziemy chcieli przekazać młodym przedsiębiorcom wiedzę na temat modelowania biznesowego i budowania rozwiązań, które można w krótkim czasie dostarczyć na rynek. Wiemy, że startupy potrzebują nie tylko finansów, ale przede wszystkim wsparcia i doświadczenia innych przedsiębiorców oraz pomocy w pozyskaniu kontaktów biznesowych. Właśnie to chcemy im zaoferować. Nasza pomoc pozwoli uniknąć częstych błędów popełnianych na ścieżce rozwoju swojego pomysłu, pomoże w lepszym wykorzystaniu potencjału drzemiącego w zespołach
 i ułatwi dotarcie do naszych partnerów z Niemiec.
– opowiada Wojciech Drewczyński – R&D Director – Black Pearls VC.

Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem tworzenia innowacyjnych biznesów jest entuzjazm
i kreatywność ich założycieli. Optymalne warunki do wizjonerskiej pracy start-upowców są zapewnione wtedy, gdy mogą oni skupić się na rozwijaniu swojego pomysłu, nie musząc inwestować swojego czasu na analizę ram administracyjno-prawnych. Niemniej, niezwykle istotne jest sprostanie wszelkim formalnym wymaganiom i skonstruowanie biznesowego stelażu swojej wizji w taki sposób, aby regulacyjne otoczenie nie stanowiło przeszkody w rynkowej ekspansji.

W ramach partnerstwa w projekcie Biznes w Niemczech, Marek Iwo Kilian – Associate Partner w getsix® Consulting – będzie dzielił się z uczestnikami swoim doświadczeniem we wprowadzaniu polskich firm na rynek niemiecki i doradzał, jaka forma prowadzenia biznesu w Niemczech będzie optymalna dla każdego z laureatów. Poza kwestią internacjonalizacji, Marek Iwo Kilian będzie również analizował ich bieżącą działalność pod kątem możliwości zoptymalizowania procesów biznesowych, m.in. poprzez zastosowanie nowych technologii.

W Monachium laureaci mogę liczyć także na profesjonalną pomoc kancelarii prawnej Anny Marii Miller. – Jesteśmy zachwyceni innowacyjnymi pomysłami potencjalnych przedsiębiorczyń  przedsiębiorców i z wielkim zaangażowaniem wspomagamy startupy w ich pierwszych poczynaniach w kierunku udanej przyszłości w Niemczech – opowiada Anna Maria Miller, właścicielka kancelarii. Pomagamy start upom począwszy od ustalenia właściwej formy prawnej ich działalności przez przejęcie wszelkich formalności jak np. zgłoszenie do Rejestru Handlowego aż po indywidualnie sformułowane ogólnych warunków handlowych. Dzięki szerokiej sieci kontaktów ze specjalistami w różnych dziedzinach zapewniamy, że tak pierwsze jak i dalsze kroki w Niemczech zostaną uwieńczone sukcesem.

 

Laureaci I edycji projektu Biznes w Niemczech

SiDLYjest autorem multisensorycznego aparatu do telematyki medycznej, który umożliwia zdalną opiekę medyczną szczególnie nad osobami starszymi.

Smart mirrors jest to system, do samodzielnego montażu na motocyklu, który dopasowuje pochylenie lusterek wstecznych (prawego i lewego) do aktualnej pozycji motocyklisty.

Hashi-Tashi to internetowa galeria sztuki współczesnej.

MyGreenSpaceto pierwsza na świecie platforma online, która umożliwia zaprojektowanie ogrodu, kupno użytych roślin i elementów oraz znalezienie firmy wykonawczej, która zrealizuje inwestycję.

Autoplug.in to aplikacja mobilna dla kierowców, współpracująca z urządzeniem diagnostycznym OBD II, które podpina się do komputera auta. Urządzenie poprzez Bluetooth łączy się z aplikacją, dzięki czemu użytkownik – kierowca ma pełny obraz „zdrowia” swego samochodu.

 

Zapraszamy do odwiedzenia projektu Biznes w Niemczech w internecie: