Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zrób biznes w Niemczech. Wygraj wyjazd do Monachium

Po raz pierwszy w Polsce 5 autorów najlepszych pomysłów biznesowych wyłonionych w konkursie weźmie udział w trzydniowej wizycie studyjnej do Monachium.

Właśnie wystartował projekt Biznes w Niemczech, dzięki któremu przedsiębiorcy i naukowcy będą mogli zdobyć unikatawą wiedzę prosto z niemieckiego rynku. – Celem projektu jest zbliżenie stosunków gospodarczych między Polską a Niemcami, szczególnie rynkiem bawarskim – mówi Justyna Gaj z Agencji JUSTA PR, koordynatorka projektu Biznes w Niemczech. – Dzięki wizycie studyjnej w stolicy Bawarii, merytorycznym spotkaniom z praktykami biznesu w Bawarii oraz nawiązaniu relacji międzynarodowych, polskie firmy mają realną szansę na ekspansje – dodaje Justyna Gaj.

 

Aby wziąć udział w projekcie należy nagrać krótki filmik z prezentacją swojego pomysłu lub usługi, który autor chciałby wprowadzić na rynek niemiecki. Filmik należy wysłać korzystając z formularza zamieszczonego na stronie www.bizneswniemczech.pl

 

Organizatorzy projektu Biznes w Niemczech zapewniają laureatom transport i pobyt oraz aranżują ciekawe spotkania biznesowe w Monachium, europejskiej Dolinie Krzemowej. Konkurs rozpocznie się w kwietniu. Prace- filmiki prezentujące pomysł na biznes będzie można zgłaszać do końca maja.

 

„W czerwcu kapituła konkursu wyłoni 5 lauretów, którzy otrzymają zaproszenie do udziału w wizycie studyjnej w Monachium. Wyjazd zostanie poprzedzony przygotowaniem laureatów w Business Link – największym akceleratorze biznesu w Europie. Eksperci z Business Link będą przez 3 miesiące wspierać laureatów w trzech obszarach: Firma, Wiedza oraz Społeczność. Rynkowa wartość pakietu nagród to 10.000 zł.”

 

Zapraszamy do odwiedzenia projektu Biznes w Niemczech w internecie: