Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zrób świąteczną paczkę!

Ruszyła ogólnopolska akcja Świąteczna Paczka. Ponad 4500 potrzebujących rodzin czeka na pomoc. Namów znajomych i wspólnie przygotujcie paczkę!

Idea akcji
 
Świąteczna Paczka organizowana jest po raz siódmy przez krakowskie Stowarzyszenie Wiosna. Ideą akcji jest dotarcie z pomocą do tych rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej w sposób niezawiniony (np. przez śmierć członka rodziny, chorobę, bezrobocie). Przez cały listopad 1500 wolontariuszy z całej Polski pukało do drzwi ubogich rodzin i spisywało ich najpilniejsze potrzeby. Efektem tej pracy jest ogólnopolska baza rodzin potrzebujących, która znajduje się na stronie www.swiatecznapaczka.pl Wraz z opisem wybranej rodziny znaleźć tam można listę jej potrzeb, według której można przygotować świąteczny prezent.
 
Jak można pomóc?
 
Nie trzeba mieć dużo pieniędzy – wystarczy odrobina dobrej woli. Paczkę można przygotować wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi ze szkoły lub pracy. Wystarczy, że każdy przyniesie kilka rzeczy z listy potrzeb.
 
Świąteczna Paczka – krok po kroku:
 
1. Wejdź na stronę www.swiatecznapaczka.pl i wybierz swoje województwo, a następnie rodzinę potrzebującą.
2. Sprawdź potrzeby rodziny. Wspólnie z innymi darczyńcami zastanówcie się, jak podzielicie między siebie listę zakupów.
 
UWAGA!
– paczka nie musi zawierać wszystkiego, co znajduje się na liście potrzeb, najważniejsze są te podstawowe (żywność, środki czystości), jednak pamiętaj, że wybrana rodzina otrzyma prezent tylko od Ciebie (jedną rodzinę może wybrać tylko jeden darczyńca). 
– ubrania, zabawki, meble itp. nie muszą być nowe – ważne jednak, by były w dobrym stanie.
 
3. Przygotowaną paczkę dostarcz w dniach 14-16 grudnia 2007 r. do magazynu, do którego przypisana jest rodzina. Sprawdź wcześniej godziny otwarcia magazynu.
4. Przed świętami otrzymasz pocztą elektroniczną informację od wybranej rodziny na temat wrażeń związanych z Twoim świątecznym prezentem.
5. Teraz możesz już w pełni cieszyć się świętami, które dzięki Tobie będą radosne także dla innych!
 

Więcej informacji na stronie www.swiatecznapaczka.pl

Zobacz więcej informacji z działu studia >>