Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Zrób wirtualny krok do świata biznesu i sprawdź się w roli inwestora kapitałowego. Graj i wygrywaj atrakcyjne nagrody.

10 października rusza internetowa, bezpłatna gra edukacyjna Venture Capital Research. Jest ona adresowana przede wszystkim do studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, młodych przedsiębiorców, a także wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się czym są i jak funkcjonują fundusze VC.

W VCR gracz wciela się w rolę inwestora kapitałowego – funduszu Venture Capital, który na podstawie krótkiego opisu firmy i raportu analityka zdecyduje, w którą działalność warto zainwestować. Każdy z uczestników posiada jednakowy, wirtualny kapitał początkowy, który poprzez trafne decyzje i umiejętne gospodarowanie może się powiększyć, albo w przeciwnym wypadku istotnie zmniejszyć. W każdej, trwającej tydzień turze, co odpowiada okresowi jednego roku w rozwoju realnych spółek, gracz może inwestować w nowe pomysły. Na podstawie „rocznego” raportu z działalności posiadanej firmy, gracz decyduje, czy chce by jego fundusz posiadał udziały w danym przedsięwzięciu, czy woli je sprzedać z zyskiem. Aby rozpocząć grę nie jest potrzebna wiedza z zakresu inwestycji i funduszy VC. W celu ułatwienia startu w wirtualną rzeczywistość funduszy VC gracze mogą korzystać z bazy wiedzy dostępnej w zakładce „Poradnik Inwestora”, a zakładki takie jak „Jak grać?” oraz „FAQ” obejmują wszystkie informacje pozwalające zaznajomić się ze specyfiką gry przed jej rozpoczęciem.


Organizatorem gry VCR jest Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów, działające w ramach Polskiej Akademii Nauk, we współpracy z Fundacją CambridgePYTHON. Grupa specjalistów opracowała dostępną w grze bazę propozycji inwestycyjnych często inspirowanych historiami realnie istniejących start-upów. Dzięki temu gracze mają możliwość przekonać się jakie mechanizmy charakteryzują rynek funduszy VC oraz jakie kryteria należy spełniać, aby w praktyce mieć szansę na uzyskanie wsparcia funduszu. Gra VCR stanowi doskonały wstęp do zapoznania się ze sposobem pozyskiwania funduszy na otwarcie własnego biznesu.


Nagrodami dla najlepszych są staże w firmach partnerskich tej edycji gry, takich jak m.in. PwC, Infovide-Matrix, Kancelaria Gessel i wiele innych.


Więcej informacji na stronie www.gra-vcr.pl