Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

ŻubrOFFka

IV Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych

Festiwal odbędzie się w dniach 3 – 6 grudnia 2009 w Białymstoku. Organizatorem festiwalu jest BIAŁOSTOCKI OŚRODEK KULTURY oraz działający przy nim Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG”.
Festiwal jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na ŚWIAT, LUDZI, posiadających poczucie HUMORU oraz ceniących NATURĘ i jej wytwory. Nasza impreza stara się być platformą wymiany idei i myśli, która umożliwi kreatywne spotkania twórców ze Wschodu i Zachodu.
Pokazy festiwalowe oraz wydarzenia towarzyszące odbywać się będą w kinie FORUM i klubie FAMA oraz zaprzyjaźnionych miejscach – Galeria ARSENAŁ, Uniwersytet w Białymstoku – Wydział Pedagogiki i Psychologii, dworzec PKP, Liceum Plastyczne w Supraślu oraz kawiarnia Kopiluwak.
 
Oprócz projekcji konkursowych, przewidujemy szereg atrakcji filmowych m.in.
– premierowy pokaz w Białymstoku najnowszego, wykonanego w technice 3D, filmu Tomasza Bagińskiego „BIEG” oraz pokaz filmu „KINEMATOGRAF”
– retrospektywa Międzynarodowego Festiwalu Animacji ReAnimacja 2008/2009
– filmy na granicy – GRENZLAND FilmTage SELB
– pokaz filmów z Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komórkowych „OFFK-a” w Łodzi
– pokaz filmów z toruńskiego TOFIFEST
– pokaz japońskich filmów z JAPAN MEDIA ARTS FESTIVAL 2008
– kultowy AMERYKAŃSKI FILM REKLAMOWY 2009
 
Przygotowaliśmy także atrakcje muzyczne z całego świata m.in.: audio visualne show kultowego przedstawiciela londyńskiej wytwórni NINJA TUNE – DJ FOOD’a, legendy „języka skreczu” ROBA SWIFT’a z USA, nieprzewidywalnych i cudownie funkujących szaleńców z ŁĄKI ŁAN, elektronicznego i nastrojowego powiewu z litewskich pejzaży GOLDEN PARAZYTH… a wszystko to urozmaicone i wzbogacone perłami podlaskiej sceny muzycznej, tanecznej.
 
 
Zapraszamy na Podlasie – do krainy żubra i filmu!