Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Życie studenckie trwa również w wakacje

Chyba najprzyjemniejsza część życia studenckiego zaczyna się po sesji. Miesiące: lipiec, sierpień i wrzesień jawią się jako czas błogostanu, który powinien trwać jeszcze dłużej. Co tak naprawdę znaczy pojęcie „życie studenckie”?

Studenci podczas pięciu lat nauki najbardziej doceniają chwile odpoczynku, wytchnienia po trudnych kolokwiach i egzaminach, a szczególnie po sesji. Imprezy z rówieśnikami traktują jako kwintesencję życia studenckiego, a dopiero po zakończeniu studiów widzą zalety ciężkiej pracy i udziału w różnych aktywnościach okołostudenckich.

Naukowe życie studenckie

Akademickie życie studenckie zaczyna się od najdłuższych wakacji w życiu (od zdania matury do rozpoczęcia studiów), a październik przynosi rozpoczęcie roku akademickiego. Oprócz standardowych wykładów, ćwiczeń, zajęć dodatkowych i sportowych pojawia się możliwość uczestniczenia w wymianach studenckich. Program Erasmus jest jedną z najpopularniejszych form nauki zagranicą; powstał w 1987 roku, a zainteresowanie nim rośnie z roku na rok. Dzięki tego typu wyjazdom można zaznajomić się z życiem studenckim w innych krajach, porównać systemy nauczania i podszkolić znajomość języków obcych.

Z życiem studenckim w obszarze kształcenia, ale też ciekawych aktywności, wiąże się przynależność do kół naukowych, funkcjonujących na uczelniach wyższych. Jest to kolejna możliwość na poszerzenie swoich umiejętności i wykazanie się w aktywności w przyszłych procesach rekrutacyjnych. Oczywiście to także możliwość na poszerzenie kręgu znajomych.

Imprezowe życie studenckie

Z życiem studenckim wiążą się oczywiście różnorodne imprezy. Są to małe spotkania w gronie najbliższych znajomych z roku, duże imprezy organizowane przez uczelnie oraz oczywiście juwenalia, które co roku przyciągają rzesze, spragnionych, zabawy studentów.

Puby i kawiarnie oferują atrakcyjne zniżki dla studentów, szczególnie na piwo, co sprzyja spotkaniom po zajęciach na uczelni.

Czas wakacji

Po wytężonej nauce i zarwanych nocach przychodzi w końcu czas na utęsknione wakacje. Wielu studentów planuje wyjazdy w różne strony Polski i świata, a inni, przynajmniej przez pewien czas, starają się zdobyć doświadczenie zawodowe oraz zarobić na utrzymanie, biorąc udział w wakacyjnych stażach i korzystając z prac dorywczych. Zatem nie można określić życia studenckiego tylko jako czas hulanek i swawoli.

Aby dopełnić czas wakacji, nie zapomnij odwiedzać portalu eurostudent.pl