Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Żywiołak – Globalna wiocha (Karrot Kommando)

Żywiołakowe, neofolkowe instrumentarium z mieszaniną inspiracji – folk, muzyka świata, raga, oriental disco, rock and roll, metal, glamrock, psychobilly, ska, twist…

Po muzyce psychodelicznej Świtezianki przyszedł czas na muzykę psychodelicznego Krasnala. Dziś dzień premiery kolejnego albumu zespołu Żwywiołak pt. „Globalna Wiocha”.

Zapraszamy do odsłuchania miksu utworów z albumu pod adresem: karrot.pl/globalnawiocha_mix

– Ta płyta to opowieść o dzisiejszych czasach, podróż po współczesnym świecie. – tak Robert „Mroq” Wasilewski zapowiada nadchodzący premierowy materiał zespołu Żywiołak „Globalna wiocha”. Album skonstruowany jest według ściśle przemyślanej koncepcji. Autorska muzyka i teksty czerpią z szerokiej palety nastrojów od buntowniczych, przez refleksyjne po satyryczne.

– Naszym przewodnikiem jest duch Fryderyka Chopina wcielony w postać Krasnala. – tłumaczy Wasilewski – Szalony pomysł? A jaki jest nasz świat? Jak odnajdujemy się w nim my – Polacy? I jakie nas dzisiaj dręczą demony? W kolejnych piosenkach, odwołujących się do różnych stylów i nastrojów, próbujemy zmierzyć się z tymi pytaniami.

W realizacji tego konceptu żywiołakowe, neofolkowe instrumentarium musiało zmierzyć się z mieszaniną inspiracji – folk, muzyka świata, raga, oriental disco, rock and roll, metal, glamrock, psychobilly, ska, twist… W wyniku tego, pomimo poważnego tematu, na płycie znalazło się wiele chwytliwych, rytmicznych czy wręcz tanecznych kompozycji.

Płyta opakowana jest w ciekawą okładkę z niespodziankami. Można ją nabyć w sklepach muzycznych lub zamówić bezpośrednio u wydawcy na stronie karrot.pl/globalnawiocha. Tam też znajdziecie listę utworów, okładkę w dobrej jakości i inne materiały związane z albumem.

Źrodło www.karrot.pl