Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Programuj z pasją do innowacji – DevCamp Warsaw

Jesteś doświadczonym programistą, któremu nieobce są najnowsze technologie, a kodowanie to nie tylko twoja praca, ale także sposób na życie? Chcesz uczyć się pod okiem najlepszych, rozwijać swoje horyzonty i zdobywać cenne kontakty? Na takich ludzi czekają organizatorzy DevCamp Warsaw, który odbędzie się już 21-22 maja w Business Link na Stadionie Narodowym. Zapisy trwają na https://eventil.com/devcamp/

DevCamp to 2-dniowy event, który łączy w sobie formę Hackathonu oraz sesji Research&Development. Uczestnikami DevCampu mogą być programiści różnych technologii – od backend developerów (Java, .net, Python, PHP), przez web developerów, po programistów aplikacji mobilnych (Android, iOS). Organizatorzy są w stanie zapewnić komfortowe warunki pracy dla aż 300 uczestników, nad którymi opiekę sprawować będzie ponad 40 doświadczonych mentorów. Merytorycznego wsparcia wydarzeniu udzielą najlepsi specjaliści IT z Banku Millennium, Growbots, 7N, VoicePIN, PwC, Passus, INNOVATION IN IT oraz Freshmail.

 

Ucz się i zyskuj

Jednym z najważniejszych założeń DevCampu jest stworzenie przestrzeni, w ramach której możliwa będzie swobodna wymiana wiedzy pomiędzy mentorami a uczestnikami, co w konsekwencji stworzy podstawy pod powstanie innowacyjnych projektów. Dlatego pierwsza część programu poświęcona będzie intensywnym sesjom merytorycznym, w trakcie których prowadzący podzielą się ze słuchaczami swoim doświadczeniem i wskażą obszary wymagające ich szczególnego zainteresowania. Podczas trwania całego wydarzenia uczestnicy mogą liczyć na stałe wsparcie ze strony mentorów. Taka bezpośrednia forma kontaktu sprzyja nie tylko zdobywaniu nowych umiejętności, ale także nawiązywaniu kontaktów, które w przyszłości mogą zaowocować długofalową współpracą.

 

Znajdź swoje miejsce

Uczestnicy DevCampu będą mogli wybierać spośród trzech stref merytorycznych, których zakres tematyczny opracowano na podstawie obserwacji najprężniej rozwijających się obszarów branży IT. Strefa LANG zakłada wykorzystanie nowoczesnych języków programowania takich, jak np. Elixir, R czy Rust. W strefie FINTECH znajdą się zagadnienia związane z e-bankowością, tradingiem oraz blockchainem. Z kolei strefa ALGO skupi się na big data, natural language processing, machine learning oraz rozwiązaniu realnych problemów w aplikacjach. By zintensyfikować ilość przyswojonej wiedzy, na etapie sesji mentoringowych możliwe będzie swobodne przemieszczanie się pomiędzy strefami. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem części praktycznej, każdy uczestnik będzie musiał zadeklarować wybór konkretnego obszaru zainteresowania.

 

Programuj i wygrywaj

Po zakończeniu części teoretycznej uczestnicy zostaną podzieleni na 4-osobowe zespoły i rozpoczną pracę w ramach wybranego zagadnienia. Hackathon ruszy pierwszego dnia o godz. 17:00 i potrwa do godz. 17:00 dnia następnego. W trakcie 24-godzinnego maratonu programistycznego powstaną zaawansowane koncepcje rozwiązań wykorzystujących doświadczenie developerów, a także nowo nabyte umiejętności. Jury składające się z mentorów, gości specjalnych i przedstawicieli firm współpracujących wybierze najlepszy projekt w oparciu o kryterium innowacyjności i użyteczności, uwzględniając jednocześnie jego potencjał biznesowy. Zwycięski zespół, oprócz nagród rzeczowych, może otrzymać szansę na zrealizowanie i wdrożenie projektu.

 

Organizatorami DevCamp Warsaw jest Career EXPO Poland oraz Nextapps.pl. Wydarzenie startuje 21 maja o godz. 9:30 w kompleksowo wyposażonym centrum Business Link na Stadionie Narodowym. Udział w DevCampie jest całkowicie darmowy, a uczestnicy mogą liczyć na wszelkie udogodnienia, w tym także posiłki. Więcej szczegółów na http://devcamp.pl/