Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Targi konopi: Relacja z pierwszych Targów Cannabizz w Polsce!

I Międzynarodowe Targi Konopne odbyły się w Warszawie. Celem targów było pokazanie konopi jako rośliny o wszechstronnych właściwościach.

Podczas imprezy, na ogromnej powierzchni 10.000 m2, zaprezentowali się producenci nasion, odzieży, kosmetyków, olejów CBD, akcesoriów, żywności, napojów, systemów do uprawy outdoor i indoor, nawozów. Przedstawiciele branży budowlanej pokazali materiały budowlane, wyprodukowane z konopi.
Odwiedzający mieli niepowtarzalną okazję spróbować wielu produktów pochodzenia konopnego, niektórych tak niespotykanych, jak lody z dodatkiem nasion i olejku z konopi, konopnego napoju czy też piwa, którego aromat wzbogacały nuty konopi.

Na targach można było też spotkać firmę TTI Poland, która na swoim stoisku prezentowała produkty z portfolio firmy. Miętowy namiot Tobacco Trading International Poland zwracał uwagę wśród pozostałych wystawców. Hostessy służyły poradą, starając udzielić wyczerpujących informacji wszystkim zainteresowanym, a za wypełnienie prostej ankiety rozdawano gratisowe bibułki oraz inne gadżety. Do dyspozycji uczestników była też strefa relaksu, gdzie można było na chwilę usiąść, odpocząć i wypróbować produkty TTI Poland.

Warto wiedzieć, że konopne targi to nie tylko wystawcy i oferta handlowa. Imprezie towarzyszyły liczne wykłady i spotkania, związane z tematyką konopi. Było o czym mówić i słuchać, bowiem konopie są rośliną wszechstronną; z zastosowaniem nie tylko w medycynie, ale również w przemyśle, budownictwie i wielu innych dziedzinach życia.

W dyskusjach i panelach poruszano takie aspekty, jak choćby uprawa i przetwórstwo konopi oraz medyczne zastosowanie konopi i ich wpływ na organizm ludzki. Podczas wykładów i seminariów, przeprowadzonych przez lekarzy i specjalistów z branży konopnej, odwiedzający mieli wyjątkową okazję poszerzyć wiedzę na temat konopi. Tak więc poruszano m.in. wrażliwy społecznie temat dostępności medycznej marihuany w Polsce. Przedstawiciele świata medycyny informowali, jak wygląda uzasadnienie stosowania cannabis z perspektywy onkologicznej i neurologicznej. Sporym zainteresowaniem przybyłych cieszyły się też konferencje, dotyczące sytuacji prawnej konopi w Polsce. Wiedzą i opiniami dzielili się również zagraniczni goście.

Bezprecedensowe wydarzenie, jakim były I Międzynarodowe Targi Konopne w Polsce, odbyło się w Warszawie, w Centrum Wystawowym MTP, w dniach 29.09 – 1.10. 2017.