Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rozwiń swoją karierę w jeden dzień!

Do tej pory już ponad 10 000 kandydatów znalazło pracę, praktyki lub staż podczas Absolvent Talent Days. W marcu i kwietniu osiem miast w Polsce po raz kolejny zamieni się w centrum rekrutacji studentów oraz młodych absolwentów. Rusza siódma edycja Absolvent Talent Days – największych targów pracy i praktyk skierowanych właśnie do młodych ludzi szukających swojej ścieżki zawodowej.

Targi pracy i praktyk – takie jak Absolvent Talent Days – stały się nie tylko miejscem wymiany propozycji zawodowych czy uzyskania informacji na temat wybranych pracodawców, lecz także zyskały status wielowymiarowego wydarzenia przygotowującego w profesjonalny sposób studentów i absolwentów szkół wyższych do budowania swojej kariery zawodowej. Podczas VII edycji Absolvent Talent Days uczestnicy spotkają się z 550 pracodawcami, którzy przy swoich stoiskach przekażą im zarówno szczegółowe informacje o ofertach rekrutacyjnych, jak i o kulturze organizacji oraz możliwościach rozwoju. Żeby wziąć udział, wystarczy pobrać bezpłatny bilet na www.talentdays.pl.

 

 

 

Porozmawiaj z potencjalnym pracodawcą

 

 

 

Rozmowa z pracodawcą twarzą w twarz, w swobodnej atmosferze, bez czekania na zaproszenie na formalną rozmowę kwalifikacyjną, zwiększa szanse kandydata w procesie rekrutacji i nie tylko.

 

 

 

– Dla coraz większej liczby studentów i absolwentów udział w targach staje się elementem strategii w drodze na szczyt kariery zawodowej. Uczestnicy mają szansę na to, czego nie da im żadna strona internetowa – bezpośrednią rozmowę na temat firmy i jej oczekiwań wobec kandydatów. To pomaga im już na starcie upewnić się, że stanowisko, na które aplikują, stanie się ich wymarzoną pracą. Tym, którzy dopiero zaczynają studia, pracodawcy mogą podpowiedzieć co zrobić, by za jakiś czas stać się idealnymi kandydatami na praktyki lub staż – mówi Katarzyna Godlewska, COO Grupy Absolvent.pl i główny organizator wydarzenia.

 

 

 

Wśród 4000 ofert pracy i praktyk uczestnicy znajdą propozycje z 50 branż, m.in.: finansów, księgowości, FMCG czy marketingu. Nie zabraknie także ogłoszeń skierowanych do studentów i absolwentów z zagranicy. Według danych Absolvent Talent Days, aż 80% uczestników poprzednich edycji dobrze ocenia dopasowanie ofert do ich doświadczenia.

 


Zdobądź nowe umiejętności

 

 

 

W jaki sposób uczestnictwo w targach pracy i praktyk pozwoli zdobyć nowe, potrzebne umiejętności? Punktem programu, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród uczestników są równolegle prowadzone wystąpienia specjalistów HR czy szefów topowych firm w Polsce. W strefie szkoleniowej Absolvent Talent Days młodzi będą mieli możliwość wzięcia udziału w 100 otwartych debatach i certyfikowanych szkoleniach career building, skupionych wokół tematyki rekrutacji oraz umiejętności miękkich. W tym sezonie profesjonalna firma szkoleniowa przeprowadzi również sesję coachingową. Na bezpłatne szkolenia można zapisać się na: www.talentdays.pl. Warto wcześniej zaplanować swój udział w targach pracy i praktyk tak, aby zdążyć porozmawiać z interesującymi pracodawcami, a przy tym mieć czas na skorzystanie ze szkoleń.

 

 

 

Poznaj gwiazdy

 

 

 

Podczas każdej edycji targów pracy i praktyk Absolvent Talent Days pojawiają się gwiazdy – tym razem również ich nie zabraknie. W Gdańsku, we Wrocławiu oraz w Warszawie rolę prowadzącego przejmie Łukasz Jakóbiak – twórca internetowego talk-show 20m2, który przygotuje również szkolenie pod tytułem „Bądź zachłanny, znajdź siłę, wygraj życie”. Natomiast w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, a także w Rzeszowie będzie można spotkać Włodka Markowicza, jednego z pierwszych polskich producentów wideo w internecie, znanego YouTubera, współtwórcę vloga Lekko Stronniczy. Włodek przeprowadzi także swoje autorskie szkolenie dla uczestników.

 

 

 

Odwiedź strefy startupów i uczelni

 

 

 

Organizatorzy Abslovent Talent DaysGrupa Absolvent.plco sezon wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodych. Właśnie dlatego podczas wiosennej edycji uczestnicy wydarzeń w Warszawie i w Krakowie poznają przedstawicieli mniejszych firm w strefie startupów. To dla nich realna szansa, by dołączyć do zespołów najbardziej obiecujących przedsiębiorstw w Polsce i rozwijać się razem z nimi.

 

 

 

Często, aby dostać wymarzoną pracę, potrzebne jest dodatkowe wykształcenie. Właśnie dlatego Absolvent Talent Days wprowadza w tym sezonie nowość, strefę uczelni, w której młodzi ludzie będą mieli szansę zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną najpopularniejszych szkół wyższych z ich regionu.

 

 

 

Do zobaczenia w marcu i kwietniu

 

 

 

W tym sezonie będzie można także skorzystać ze sprawdzonych atrakcji, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wszystkich uczestników. Na studentów i absolwentów czeka możliwość konsultacji swojego CV – specjaliści HR top firm w Polsce podpowiedzą, co zrobić, aby CV było bardziej przekonujące. Dodatkowo pojawi się szansa odbycia próbnej rozmowy rekrutacyjnej, a także bezpłatnego wykonania profesjonalnego zdjęcia do dokumentów aplikacyjnych.

 

Przed targami pracy i praktyk warto zaopatrzyć się w kilka kopii CV – można je rozdać przedstawicielom wybranych firm, porządną koszulę – przyda się do zdjęcia – oraz w motywację, która pozwoli uzyskać jak najwięcej informacji o pracodawcach. Dlaczego warto? Bo Absolvent Talent Days daje realną szansą na znalezienie zatrudnienia. Podczas sześciu edycji udało się to 10 tysiącom szczęśliwców. Dołącz do nich!

 

 

 

Absolvent Talent Days odbędą się w 8 miastach:

 

7 marca 2017 – Gdańsk – ERGO ARENA

 

14 marca 2017 – Wrocław – Hala Stulecia

 

16 marca 2017 – Warszawa – PGE Narodowy

 

21 marca 2017 – Kraków – ICE Kraków

 

23 marca 2017 – Poznań – MTP

 

28 marca 2017 – Łódź – EXPO Łódź

 

30 marca 2017 – Katowice – MCK

 

4 kwietnia 2017 – Rzeszów – Uniwersytet Rzeszowski

 

 

 

Partnerzy Merytoryczni: ABSL, Adecco, EY, Nestle,

 

Partner Technologiczny: Deloitte

 

Partner Naukowy: 3M

 

Partnerzy Wspierający: British American Tobacco, BZ WBK, Eko-Okna, EXPO Łódź, Hala Stulecia, Kaufland, Motorola, Peek&Cloppenburg, PwC, Shell, Uniwersytet Rzeszowski

 

Patroni Medialni: Radio ESKA, Eurostudent, Grupa Onet, Rzeczpospolita Życie Regionów