Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Stowarzyszenie Studentów BEST – podsumowanie targów

21. Inżynierskie Targi Pracy potwierdziły, że są największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Organizowane przez Stowarzyszenie Studentów BEST wydarzenie przyciągnęło do Dużej Auli Politechniki Warszawskiej 11.000 studentów, którzy mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami 75 czołowych firm, wzięciem udziału w bezpłatnych warsztatach oraz licznych konkursach z nagrodami. Cieszy fakt, że co roku targi są odwiedzane nie tylko przez studentów Politechniki Warszawskiej, lecz również uczelni takich jak: WAT, SGGW, SGH czy też PJWSTK.

Ważnym wydarzeniem, które towarzyszy od 14 lat targom jest plebiscyt Pracodawca dla Inżyniera. W tym roku ankietę na temat „Pracodawcy Marzeń” wypełniło ponad 9 tysięcy studentów, czyniąc plebiscyt największym studenckim badaniem w Polsce. Tytuł Pracodawcy dla Inżyniera jest bardzo dobrze odbierany przez przedstawicieli firm: Ta nagroda to duży prestiż i jasny znak dla osób poszukujących pracy – „tak, to pracodawca na poziomie”. Dokładamy wszelkich starań, by nasi pracownicy czuli się u nas docenieni i mieli świadomość prawdziwego rozwoju. Zdobycie statuetki „Pracodawca dla Inżyniera” byłoby dla nas ogromnym wyróżnieniem  – zauważa Tomasz Krawczyński, dyrektor polskiego oddziału brytyjskiej firmy Mobica. Tegorocznym zwycięzcą została firma SAMSUNG, która wyprzedziła zajmującą drugie miejsce firmę ROBERT BOSCH oraz uplasowaną na miejscu trzecim firmę ORANGE.

Oto lista TOP10 najlepszych pracodawców według środowiska studenckiego:

1.      SAMSUNG

2.      Robert Bosch

3.      Orange

4.      Orlen

5.      Coca-Cola HBC Polska 

6.      PGNiG TERMIKA SA

7.      Airbus

8.      Hewlett-Packard Polska

9.      Procter and Gamble

10.   Cisco

Finał 21. Inżynierskich Targów Pracy jest już za nami. Pozytywne opinie płynące ze środowiska zarówno pracodawców, jak i studentów podnoszą z roku na rok popularność wydarzenia. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się już za rok. Mamy nadzieję, że będziecie z nami!

 

Stowarzyszenie Studentów BEST