Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Sztuka uwodzenia – poradnik

Poznaj tajemnice płci zebrane przez mistrzów uwodzenia i odkryj sekrety skutecznego podrywania.

Jak uwieść kobietę?

Tak naprawdę nie chodzi o to, byś nauczył się rozumieć kobietę. Było już wielu, którzy mówili, że posiedli tę sztukę. Nie wierz im jednak, przecież wiadomo, że porozumienie między płciami to tylko mit wymyślony przez speców od reklamy, by sprzedać jak najwięcej poradników z serii „10 sposobów na udany związek”. Wystarczy, że ona będzie myślała, że ją rozumiesz, a wtedy zrobi dla ciebie wszystko. Jak to osiągnąć?

1. Po pierwsze: KOMPLEMENTY

Kobiety uwielbiają, kiedy mężczyzna na każdym kroku wychwala ich urodę i wdzięk. Jednocześnie musisz pamiętać o jednej żelaznej zasadzie! Komplementy muszą być niebanalne, innych przecież nasłuchała się już od wielu mężczyzn. Nie mów więc: „Jesteś piękna”, ale „Twoje oczy przypominają mi Bałtyk o poranku”(tylko nie wspominaj, że byłeś nad morzem z poprzednią dziewczyną). Kiedy natomiast zapyta cię, „kochanie, czy wyglądam grubo w tej sukience?” musisz natychmiast zareagować słowami „ty, gruba? Nie żartuj!”. Każde zawahanie, albo inna odpowiedź (nawet jeśli wydaje ci się dobra, np.: „dla mnie zawsze wyglądasz ślicznie”) będzie brana za odpowiedź „uważam, że jesteś gruba i nie podobasz mi się” i może sprawić, że wypadniesz z gry. Liczy się więc szybkość i precyzja! Najlepiej przygotuj sobie odpowiedzi na pytania tego typu. Może się też zdarzyć, że będziesz miał problemy, kiedy nie wyrazisz zachwytu nad np. zmianą koloru włosów kobiety (nawet jeśli będzie to wymiana „złotego brązu” na „jasno złoty brąz”). Obserwuj więc uważnie i nie daj się zaskoczyć!

2. Po drugie: ROZMOWA

Świat kobiet to świat nieustającej rozmowy. Gadają ciągle i wszędzie: z koleżankami, siostrami, matkami, na ulicy, w szkole, w pracy, przez telefon, internet, zdesperowane korzystają nawet z usług tradycyjnej poczty. Trzeba jednak pamiętać, że rozmowa kobiet między sobą wygląda inaczej od tej, którą prowadzisz z kumplami. Nie chodzi o to, by szybko przekazać informacje: „Kto?”, „Gdzie?”, „Kiedy?”, ale by te informacje uszczegółowić: „Z kim?” , „Dlaczego?(z co najmniej trzech perspektyw)”, „Jak byli ubrani?”. Plus rzeczy dodatkowe: „Gdzie kupiłaś tę sukienkę?” , „Były inne kolory?”, „Wiedziałaś, że Anka zerwała ze Zbyszkiem?”. Kobiece rozmowy są wielowątkowe i bardziej dygresyjne od „Beniowskiego”. Lepiej więc, jeśli będziesz tylko przytakiwał, co jakiś czas mówiąc „masz rację kochanie” i czasem wplatając między jej wypowiedz „oooo”, „naprawdę?!”, albo „niesamowite!” – wtedy sukces murowany, a kobieta przy najbliższej rozmowie z przyjaciółką powie, że poznała „świetnego faceta, z którym wspaniale się rozmawia”.

3. Po trzecie: POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA

Nawet wielbicielka Lary Croft i studentka szkoły policyjnej potrzebuje czegoś, co kobiety nazywają poczuciem bezpieczeństwa. Dziewięciu na dziesięciu facetów zapytanych, co to znaczy, , odpowiada zmieszaniem i cichym „nie mam pojęcia”. Chodzi o to, abyś zawsze był obok niej. Spróbuj więc polubić chodzenie z nią do drogerii, oglądanie seriali i rozstrzyganie dylematów:” ładniej mi w szmince o odcieniu fuksji o poranku, czy w tej w kolorze chłodnej brzoskwini?”. Nawet kiedy jesteście na imprezie i ona idzie do łazienki z koleżanką (dlaczego kobiety tak robią?! Ty nigdy nie prosisz kumpla, żeby poszedł z tobą!) to idź za nimi i nie zwracaj uwagi na jej słowa, że nie musisz. Korzystaj z doświadczenia poprzedników – kiedy Książę nie był z Kopciuszkiem przez cały czas, to ta zapadła w śpiączkę. Czy coś takiego.


4. Po czwarte: SUPERBOHATER

Każda kobieta pragnie, by mieć wszystko lepsze od tego, co ma jej koleżanka. Ta stara prawda jest zawsze aktualna i przejawia się już na poziomie przedszkolnym, kiedy dziewczynki przechwalają się „a mój tatuś to zrobił mi huśtawkę”, „a mój tatuś ma dużo pieniążków”. Kiedy dziewczynka staje się kobietą chce, by jej facet był wyższy, bardziej wysportowany, oczytany i inteligentniejszy od faceta jej przyjaciółki. Musisz więc zacząć kupować magazyn „100 najmodniejszych rzeczy dla faceta”, używać kosmetyków do twarzy (Tak! Naprawdę istnieją męskie kosmetyki do twarzy!), chodzić na siłownię, medytacje i kurs tańca. Poza tym musisz umieć przygotować sushi (kobiety uwielbiają gotujących mężczyzn), zrobić pachnącą kąpiel i w razie potrzeby naprawić instalację elektryczną. Tylko tyle. Co to jest dla ciebie, przecież poza studiami, pracą i drugą pracą, masz mnóstwo wolnego czasu, który kobieta z chęcią umiejętnie zagospodaruje.

  
Jak uwieść mężczyznę?

Kobiety, by przetrwać, muszą nauczyć się sztuki uwodzenia. W Europie bardzo szybko rośnie przewaga liczebna kobiet nad liczbą mężczyzn. Przedstawicielki płci pięknej powinny więc skrócić spódniczki, założyć szpilki i odważnie ruszyć do boju.

1. Po pierwsze: TAJEMNICZOŚĆ

Pamiętaj, że mężczyźni uwielbiają tajemnicze kobiety. Możesz więc powiedzieć mu jak masz na imię, nie podawaj jednak nazwiska. Przy okazji pozwolisz mu się wykazać i podbudować jego ego – niech sam spróbuje odgadnąć. Jeśli poprosi o numer telefonu, zapisz mu tyko trzy cyfry. Reszty niech spróbuje się sam dowiedzieć. Nie od dzisiaj wiadomo przecież, że każdy facet lubi wyzwania i na pewno z radością podejmie się próby przeszukiwania książki telefonicznej. Często chodź w ciemnych okularach, niech twój kolor oczu zawsze będzie dla niego niespodzianką. Jeśli powie ci, że dziwnie się zachowujesz, odpuść go sobie – nie jest wystarczająco dobry dla ciebie.


2. Po drugie: WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Poważne poradniki poważnych amerykańskich wydawnictw zawsze przypominają, że mężczyźni są wzrokowcami. Nie zapominaj więc nigdy o makijażu i wysokich obcasach. Nawet w sobotę wstawaj, zaraz po tym, kiedy zaświeci słońce i biegnij do łazienki. Nie wychodź stamtąd, aż ostatnia rzęsa nie pokryje się tuszem, a błyszczyk nie spocznie spokojnie na twoich ustach. Nie wierz mężczyźnie, kiedy mówi, że chce zobaczyć cię naturalną, bez cienia szminki – on tylko sprawdza, czy może ufać, że zawsze będziesz dobrze wyglądać, na wypadek, gdyby kiedyś przyszedł do ciebie bez zapowiedzi z kolegą (żebyś nie zrobiła mu wstydu ziemistą cerą i brakiem idealnej fryzury). Nie zapominaj, że nie możesz pozwolić mu się całować (błyszczyk!), przytulać (pogniecione ubranie!) i nie chodź z nim na długie spacery (włosy rozczochrane przez wiatr!).


3. Po trzecie: INTELIGENCJA

Tajemnica sukcesu tkwi także w zajmujących rozmowach. Zwrócisz jego uwagę, kiedy zobaczy, że jesteś inteligentna. Poćwicz więc przed lustrem delikatne kiwanie głową, rozumiejący uśmiech i mówienie „tak” we wszystkich intonacjach. Wykorzystuj te umiejętności, kiedy mężczyzna zaczyna rozwodzić się nad doskonałą grą piłkarzy Realu Madyt, czy porównaniem możliwości technicznych pojazdów Teamu McLarena i Ferrari. Pamiętaj też, by mieć odpowiedź na pytanie o ulubionego sportowca i markę piwa, bo przecież najważniejsze to dzielić razem pasje.


4. Po czwarte: WŁADZA

Mężczyźni nie lubią, kiedy kobieta próbuje im coś narzucić. Muszą ciągle czuć, że to oni podejmują decyzje i nadają tok wszystkim sprawom. Nie pytaj więc na pierwszej randce, jakie imiona będą miały wasze dzieci i kogo zaprosicie na ślub. Mężczyźni nie lubią takich pytań, dokładnych powodów dlaczego tak jest, od lat bezskutecznie szukają naukowcy. Żeby jednak móc z przyjaciółką omówić szczegóły wesela zapytaj go, ilu znajomych zabrałby na bezludną wyspę i czy imię Amelia mu się podoba, bo zawsze chciałaś mieć tak na imię.