Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Targi Pracy Dąbrowa Górnicza

Poszukiwanie pracy obecnie bardzo różni się od tego, jak wyglądało jeszcze kilkanaście lat temu. Nowe technologie wpływają na wszystkie sfery życia – także i na tę związaną z aplikowaniem i rekrutacją. Większość kandydatów szuka więc pracy przez internet. Z różnym skutkiem. Dlatego Akademickie Biuro Karier zaprasza Cię do udziału w targach Pracy i Praktyk Studenckich. Postaw na bezpośredni kontakt z pracodawcą! Wyróżnij się! Daj się poznać potencjalnym szefom!

Targi Pracy i Praktyk Studenckich to cykliczny projekt, który tym razem odbędzie się 3 marca 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Każdego roku wydarzenie przyciąga ponad 1000 uczestników oraz około 60 pracodawców z całej Polski. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, takich jak szkolenia w ramach Akademii Rozwoju Kompetencji.

Targi pracy to jedna z najpopularniejszych form promocji, z której chętnie korzystają pracodawcy poszukujący pracowników. Z jednej strony to świetna okazja dla studentów i absolwentów, by w tym samym miejscu i czasie poznać oraz porównać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców. Z drugiej strony, to okazja dla firm, by wypromować się w środowisku akademickim. Podczas targów pracy firmy mają nie tylko możliwość promowania siebie oraz swoich ofert rekrutacyjnych, programów praktyk i staży, ale mogą również zbadać trendy wśród studentów, którzy za chwilę wejdą na rynek pracy.

Targi rozpoczną się o g. 9.30 wykładem inauguracyjnym pt.: „Jak budować markę osobistą na rynku pracy?”, który poprowadzi Magdalena Rehlich – właścicielka PROFI Company, która zarządza 3 markami: PROFI Art – Niezawodna Agencja Reklamowa, PROFI Home – Solidne Biuro Nieruchomości, PROFI Business – Biznesowa Stylizacja Marki, ekspert w dziedzinie reklamy z 20 letnim doświadczeniem w branży, prezes śląskiego oddziału Lady Business Club, absolwentka Akademii Marki z Klasą, z wykształcenia politolog.

Honorowy patronat nad Targami objęła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbieta Rafalska, Prezydent Konfederacji Lewiatan – Henryka Bochniarz, Marszałek Województwa Śląskiego – Wojciech Saługa, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza – Zbigniew Podraza, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – Tadeusz Donocik, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach – Grzegorz Sikorski.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP3 Katowice, Bank Danych o Inżynierach – Doradztwo Personalne, Telpol Info oraz portale: eurostudent.pl i praca.pl.

Wśród wystawców przestawiających swoje oferty pracy i praktyk znajdują się m.in.: GLC,  WEINDICH SJ., SANSEC POLAND S.A, ADECCO POLAND SP.Z O.O., Saint-Gobain Innovative Materials Sp. z o.o., UPC sp. z o.o., Librus Sp. k. Sp. z o.o., PROMEDICA24, Jeunesse Global, Maksimum Sp. z o.o. Holding S.K.A, AM Group IR-Plast SP. z o.o., ZF TRW, AWBUD S.A., IDF Sp. Z o.o., WIZZ AIR, Exact Systems S.A., Magna Automotive (Poland) Sp. z o.o. oddział Dąbrowa Górnicza, DPM Sp. z o.o., ITAMAR GROUP SP Z O. O., Job Trust, Komenda Miejska Policji w DG, Pulire Sp. z o.o.

Wystawcy będą obecni na swoich stanowiskach w godzinach 9.00 – 14.00.

Udział w Targach jest bezpłatny.

Więcej informacji: http://wsb.edu.pl/index.php?idg=targ