Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

19. edycja „Grasz o staż" za nami!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w 19. edycji „Grasz o staż”. Tegoroczna odsłona konkursu pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego upłynęła pod znakiem wielu osiągnięć.

W czerwcu, na uroczystej Gali Finałowej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, spotkało się blisko 220 studentów i absolwentów, którzy latem odbywali płatne praktyki w renomowanych organizacjach. W gronie fundatorów tegorocznych staży znalazły się firmy, które zdecydowały się przyjąć kandydatów wielu działów.

Uczestniczymy w konkursie po raz trzeci. W tej edycji przygotowaliśmy bardzo zróżnicowaną ofertę stażową – zaproponowaliśmy 23 staże w 19 jednostkach organizacyjnych – mówił Andrzej Nitecki, Dyrektor Pionu Kapitału Ludzkiego w Poczta Polska S.A. – Jesteśmy przekonani, że stażyści, którzy wygrali staż w Poczcie Polskiej w 19. edycji konkursu, wykorzystają okres stażu na zdobycie cennych doświadczeń zawodowych, nawiązanie nowych kontaktów i poszerzenie horyzontów – dodał. Dla laureatów, po raz kolejny, konkurs był okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i zdobycia doświadczenia na rynku pracy. Najwięcej zgłoszeń napłynęło od studentów i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczestnicy najchętniej wybierali zadania konkursowe z obszaru stosunków międzynarodowych, szkoleń, a także analizy danych.


Co „Grasz o staż” zmienił w życiu laureatów? – Dzięki konkursowi „Grasz o staż” odpowiedziałem sobie na pytanie, która branża najbardziej mnie interesuje. Utwierdziłem się w przekonaniu, że praca w reklamie jest dokładnie tym, czym chcę się zajmować – mówił Jerzy Kurczak, który w tym roku obronił licencjat z socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, a w konkursie uzyskał łącznie najwyższą liczbę punktów za rozwiązane zadania. W przyszłym roku uczestnicy będą mieli okazję ponownie wykazać się wiedzą i umiejętnościami, tym razem w jubileuszowej – 20. edycji „Grasz o staż”.