Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Akademia Private Equity

W dniach 18 – 21 kwietnia 2023 roku odbyła się XIV edycja organizowanego przez Klub Inwestora projektu , której mieliśmy przyjemność być patronem medialnym. 

Akademia Private Equity jest corocznym wydarzeniem, mającym na celu szerzenie wiedzy na temat działalności funduszy PE oraz VC, jak również firm doradztwa transakcyjnego i strategicznego. W ramach czterech ścieżek tematycznych: PE, M&A, VC oraz Ścieżka Prawna, organizujemy wykłady oraz warsztaty, na których uczestnicy rozwiązują studia przypadków pod okiem profesjonalistów z wymienionych branż. Laureaci każdej ze ścieżek zostają nagrodzeni na uroczystej Gali Podsumowującej. Rekrutacja na każdą ze ścieżek tematycznych odbywa się na podstawie testu wiedzy oraz oceny CV.

    

W tym roku, trzy pierwsze ścieżki odbyły się na terenie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W tym wyjątkowym dla polskiego rynku kapitałowego miejscu, uczestnicy Akademii mieli okazję spotkać się z przedstawicielami tegorocznych Partnerów Korporacyjnych APE: Waterland Private Equity Investments, Bain & Company, MCI Capital, Wyser Group, Inovo VC, PFR Ventures, Azimutus, PwC, Warsaw Equity Group, Trigon oraz  Deloitte, którzy podzielili się z nimi swoją bezcenną wiedzą i bogatym doświadczeniem. Ścieżka Prawna z kolei, odbyła się w siedzibie kancelarii Dentons – wyłącznego Partnera ścieżki.

Wydarzenie zamknęła uroczysta Gala Podsumowująca w Hotelu Bellotto. W czasie Gali nagrodzeni zostali zwycięzcy poszczególnych ścieżek, uczestnicy mieli możliwość bliższego poznania przedstawicieli tegorocznych Partnerów, a także networkingu z innymi alumnami APE.