Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dialogi z przestrzenią – projekt, który inspiruje

W Łodzi realizowany jest projekt łączący w sobie różne gatunki artystyczne od architektury przez fotografie, grafikę, instalacje, performance i video po rękodzieła. Pierwsza edycja poświęcona została zagadnieniom centrum i peryferii. Do 16 kwietnia można zgłaszać chęć udziału w projekcie.

Głównym założeniem projektu „Dialogi z przestrzenią” jest potraktowanie przestrzeni współczesnych miast jako obszaru dialogu, miejsca, gdzie spotykają się różne aspekty „współczesnego bycia w świecie”. Problematyka nawiązuje do tematu opozycji: centrum – peryferie oraz do doświadczeń związanych z totalitaryzmem i z jego współczesnymi przejawami w postaci np. istnienia różnych stref, podziałów na ludzi marginalizowanych i uprzywilejowanych, różnym definiowaniem wolności, itp.
Do projektu zostali zaproszeni młodzi artyści, którzy mają okazję do zamanifestowania swojego punktu widzenia. Taka wymiana myśli zaowocować powinna stworzeniem wspólnego portretu środowiska, miasta, w którym młodzi dziś żyją. Chętni do udziału w projekcie zobowiązani są do złożenia karty kwalifikacyjnej z opisem projektu do 16 kwietnia 2007 r. w Bałuckim Ośrodku Kultury „Rondo”. 
 
Więcej informacji oraz regulamin udziału w projekcie na stronach: