Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Droga Molly – spotkanie z twórcami filmu w Krakowie

24 marca w sobotę, o godz. 19.15 w Kinie Pod Baranami (Kraków) odbędzie się specjalny pokaz filmu Droga Molly z udziałem reżyserki EMILY ATEF oraz scenarzystki ESTHER BERNSTORFF.

„Droga Molly” to opowieść o młodej Irlandce, która pewnego zimowego poranka przyjeżdża na dworzec kolejowy w Wałbrzychu. To ostatni etap jej długiej podróży z zielonej wyspy. Całą tę drogę przebyła, by odnaleźć chłopaka, który zostawił ją ze wspomnieniem cudownej nocy i pocztówką z widokiem jego rodzinnego miasta. Wszystko, co dziewczyna o nim wie, to że ma na imię Marcin i pracuje w kopalni… Podczas swojej wędrówki Molly parokrotnie zbacza z drogi – porzuca ją, aby porozmawiać z przypadkowymi ludźmi. Być może właśnie w tych pozornie nieistotnych chwilach dziewczyna odnajdzie to, co okaże się dla niej naprawdę ważne.
„Droga Molly” to pełnometrażowy debiut młodej, urodzonej w Berlinie, pół-Francuzki, pół-Iranki. Emily Atef, wychowana w wielu krajach i wśród wielu kultur, przyjechała do prowincjonalnego Wałbrzycha, aby umieścić tu swoją wersję opowieści o Małym Księciu, który przemierza świat, oglądając go ze zdziwieniem i fascynacją. Spojrzenie na nasz kraj oczami kogoś z zewnątrz może się okazać dla polskiej publiczności szczególnie interesujące. W końcu pewne rzeczy nabierają uroku i wewnętrznego sensu, dopiero wtedy, kiedy uda się na nie spojrzeć z dystansu.