Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Drugi upadek albo Godot, akt III" w krakowskiej PWST

Vladimir i Estragon – bohaterowie sztuki „Drugi upadek albo Godot, akt III” już od czterdziestu lat czekają na Godota tkwiąc w tym samym miejscu i spotykając tych samych ludzi. Ich zmagania postanowili przypomnieć studenci z PWST w Krakowie. Spektakl można obejrzeć 26 i 27 marca o godzinie 20.00 w sali im. St. Wyspiańskiego.

Akcja sztuki obejmuje tylko dwa dni, ale urastają one do rozmiarów całego ludzkiego życia. Czekać można w nieskończoność – o ile czekaniu towarzyszy nadzieja, która łagodzi skutki zniecierpliwienia. Zwykle jednak pojawia się jakiś punkt zwrotny, w którym człowiek zaczyna się buntować, bronić swojej godności i wolności. Nawet mimo tego iż może to zakwestionować sens czterdziestoletniego czekania.
 
Spektakl przygotowany został przez studentów Wydziału Reżyserii Dramatu: Jacka Jabrzyka i Jakuba Roszkowskiego z okazji jubileuszu sześćdziesięciolecia działalności krakowskiej Szkoły Teatralnej.
 
Na scenie wystąpią m.in. rektorzy PWST: Jerzy Stuhr i Jerzy Trela oraz wieloletni dziekan Wydziału Aktorskiego -Edward Dobrzański. Obok nich zaś: Agnieszka Schimscheiner, Krzysztof Piątkowski (IV r. WA), Michał Czyż (II r. WA), a także głosy z off’u: Krystian Lupa i Zuzanna Skolias (III r. WA) 
 
Więcej informacji na: