Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Energetyczne zwieńczenie lata, czyli Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal

Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal to jeden z największych festiwali muzyki reggae w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 1999 r., co daje mu status najstarszego plenerowego festiwalu reggae w naszym kraju.

Festiwal Regałowisko jest dobrym miejscem dla całych rodzin. Jedną z największych zalet Regałowiska jest wspaniała lokalizacja; u podnóża Gór Sowich i jednocześnie nad wodą. Na terenie Ośrodka „Sudety”, gdzie odbywa się impreza, oprócz pięknej plaży jest duże pole namiotowe (koszt: 5 zł za osobę), molo, kajaki, łódki i rowerki wodne. Na wyspie są idealne warunki na rodzinnego grilla, a w pobliżu terenowa siłownia i bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Ośrodek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Trzydniowa zabawa to koncerty zarówno polskich, jak i zagranicznych gwiazd muzyki reggae. Impreza przyciąga co roku sporą publiczność, przede wszystkim rodzinną atmosferą i możliwością posłuchania energetycznej muzyki.

W Bielawie wystąpili najwięksi reggae’owi headlinerzy; publiczność miała szansę bawić się i słuchać takich tuzów reggae, jak m.in. Sizzla, Beennie Man i Tarrus Riley. W programie imprezy nie zabrakło także polskich artystów; Vavamuffin, Mesajah, Paprika Korps, Cała Góra Barwników, Sielska i The Bartenders. Wiele radości i dobrej energii dostarczyli także niezawodni: Kamil Bednarek, Naaman, Anthony B czy Sari Ska Band.

W pobliżu sceny można było zajrzeć na stoiska z muzyką, ubraniami i gadżetami czy lokalnymi produktami. Wśród wielu branżowych stoisk, charakterystyczny zielony namiot „M” zwracał uwagę ciekawskich. Hostessy TTI Poland wciągały do zabawy, proponując – oprócz możliwości zakupu bibułek, papierosów, tytoniu itp. z portfolio firmy – liczne konkursy. Atrakcyjna formuła przyciągała dziesiątki osób, chcących wziąć udział w akcji. Wielu śmiałków zdecydowało się spróbować swoich sił w zawodach „zwijania skrętów”. Trzeba wiedzieć, że zdolności manualne niewątpliwie pomagają, ale najważniejsze jest tutaj twórcze podejście do tematu. Zawody Roll-Your-Own miały wielu uczestników, ale i sporą liczbę kibiców. Zawodnicy zaprezentowali ciekawe indywidualne pomysły w konkursie RYO, a każdy z uczestników mógł liczyć na drobny upominek.

Bielawski festiwal stanowi wymarzone zwieńczenie lata, kulminację wakacyjnych wrażeń; jest doskonałą okazją do spędzenia niezapomnianych chwil we wspaniałym pejzażu przy dźwiękach świetnej muzyki.