Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Festiwal sztuki czeka na projekty

3. Raciborski Festiwal Sztuki "Ciało. Duch. Miasto" zaprasza młodych twórców do realizacji działań w przestrzeni miejskiej. Teatr, performance, taniec, sztuki wizualne, muzyka i film – artyści różnych mediów mogą zgłaszać już swoje projekty na wrześniowy Festiwal.

O Festiwalu:
 
Raciborski Festiwal Sztuki promuje sztukę młodą, odważną i poszukującą. Ten ogólnopolski przegląd współczesnych zjawisk artystycznych odbędzie się w dniach 21 -23 września br. w Raciborzu na
Śląsku. Do Raciborza zapraszani są twórcy reprezentujący szeroko pojęte film, sztuki wizualne, widowiskowe i muzykę.
 
Tegoroczny festiwal wprowadzi artystów w przestrzenie miasta. Będzie to przegląd site-specific art, czyli sztuki wykorzystującej specyfikę miejsca. Zaproszeni artyści wyjdą poza budynek instytucji kultury,
poza miejsca tradycyjnej prezentacji sztuki. Tematyka festiwalu będzie obracać się wokół miasta i przestrzeni miejskiej. Tym samym na 3. Raciborskim Festiwalu Sztuki nie zabraknie nurtów typu street art.
 
O zgłoszeniach:
 
Projekty prac można wysyłać e-mailem na festiwalsztuki@gmail.com lub listownie na adres poniżej. Pomysł i warunki jego realizacji będą szczegółowo omawiane z każdym twórcą. Zakwalifikowani artyści nie otrzymują gaży. Udział w Festiwalu jest prestiżowy. Festiwal pokrywa koszty realizacji pracy.
 
Praca może być pomyślana w dowolnej przestrzeni miejskiej, publicznej lub prywatnej, którą będzie można znaleźć w Raciborzu. Działania będą pokazywane w trakcie trwania Festiwalu wspólnie z projektami znanych polskich artystów.
 
Projekty można składać do 20 lipca 2007 r.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: festiwalsztuki@gmail.com .
 
adres:
Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK
ul. Chopina 21
47-400 Racibórz
z dopiskiem „Raciborski Festiwal Sztuki”