Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Finał 19. edycji „Grasz o staż” i początek konkursowych staży

W środę 25 czerwca podczas Gali Finałowej „Grasz o staż” w Pałacu Prezydenckim poznaliśmy nazwiska tegorocznych laureatów konkursu. Uroczystość była okazją nie tylko do uhonorowania zwycięzców, ale także do debaty związanej z obchodami Święta Wolności. Wśród gości znaleźli się między innymi Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. Lena Kolarska-Bobińska, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka, pracodawcy fundujący konkursowe staże oraz laureaci.

Obecna na uroczystości Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaznaczyła,że tajemnica prawdziwego sukcesu – w pracy, w nauce, w działaniach na rzecz dobra wspólnego, leży w łączeniu umiejętności i we współpracy. – „Grasz o staż” to cudowny wzór dla innych. Musi stać się normalnością, praktyką – mówiła prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Podczas Gali Finałowej przedstawiciele pracodawców odebrali statuetki dla fundatorów i oficjalnie pogratulowali laureatom. – Gala „Grasz o staż” była przede wszystkim świętem laureatów 19. edycji konkursu, a dla wielu z pewnością także chwilą refleksji dzięki inspirującej debacie zaproszonych gości. – mówi Michał Łagunionek, Prezes Lidl Polska. Teraz pozostaje życzyć powodzenia wszystkim stażystom, a organizatorom pogratulować kolejnej udanej edycji konkursu. Z naszej perspektywy warto angażować się w projekt „Grasz o staż”, ponieważ wypracowana marka konkursu daje możliwość współpracy z najlepszymi kandydatami – dodaje.


W 19. edycji konkursu młodzi ludzie grali o ponad 200 miejsc na stażach w całej Polsce oraz o atrakcyjne nagrody dodatkowe w postaci studiów podyplomowych, szkoleń biznesowych i wydawnictw książkowych. Konkurs rozpoczął się 24 lutego 2014 r. wraz z publikacją profili pracodawców i zadań na stronie www.grasz.pl. Najwięcej zgłoszeń napłynęło od studentów i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczestnicy najchętniej wybierali zadania konkursowe z obszaru stosunków międzynarodowych, szkoleń, a także analizy danych.

W gronie fundatorów tegorocznych staży znalazły się firmy, które zdecydowały się przyjąć kandydatów wielu działów. – Uczestniczymy w konkursie po raz trzeci. W tej edycji przygotowaliśmy bardzo zróżnicowaną ofertę stażową- zaproponowaliśmy 23 staże w 19 jednostkach organizacyjnych. – mówi Andrzej Nitecki, Dyrektor Pionu Kapitału Ludzkiego w Poczta Polska S.A. – Jesteśmy przekonani, że stażyści, którzy wygrali staż w Poczcie Polskiej w 19 edycji konkursu wykorzystają okres stażu na zdobycie cennych doświadczeń zawodowych, nawiązanie nowych kontaktów i poszerzenie horyzontów – dodaje.


Tegoroczna odsłona inicjatywy została doceniona w sposób szczególny na forum. W maju rozdano nagrody Employer Branding Excellence Awards, w ramach których pracodawców nagrodzono za prowadzone działania wizerunkowe. Wśród nich znalazł się konkurs „Grasz o staż” wyróżniony w kategorii „Najlepsza kampania internetowa”.

Bieżące informacje, lista laureatów, a także szczegółowa lista oferowanych praktyk, nagród dodatkowych oraz zadań dostępna jest na stronie internetowej www.grasz.pl.