Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Gdzie w Polsce do miasta

Gdzie warto wyjechać na weekend? Co zwiedzić w Gdańsku, czego nie można przegapić w Krakowie, gdzie nocować w Łodzi? Które atrakcje zainteresują dzieci? Do jakiej restauracji można wejść z psem?

Gdzie w Polsce do miasta. Przewodnik po niezwykłych i nieoczywistych miejscach w największych miastach Polski zawiera konkretne pomysły i gotowe scenariusze na krótsze i dłuższe wycieczki do dziesięciu. destynacji. Książka pełna jest praktycznych porad i ciekawostek. Informacje podane są w przejrzystej formie kapsułkowej. Autorka pogrupowała atrakcje tak, żeby nie przegapić tych najciekawszych. Dodatkowym atutem książki jest krótki rys historyczny, który rozpoczyna każdy rozdział.

To genialny przewodnik dla każdego, kto kocha odkrywać tajemnice i piękno polskich miast i idealna propozycja dla małżeństw z dziećmi, dla osób lubiących podróżować samotnie, dla tych, którzy cenią sobie towarzystwo przyjaciół lub nie wyobrażają sobie wycieczki bez swojego pupila.

Oddajmy głos jego autorce, Katarzynie Węgrzyn, jednej z najpopularniejszych blogerek podróżniczych:

„Przez lata, podróżując po Polsce, odwiedzałam nie tylko kopalnie, góry, zamki czy parki narodowe, ale i nasze największe miasta. Zawsze fascynowała mnie ich historia, nierzadko skomplikowana i obejmująca setki lat. Mam wrażenie, że niewiele wiemy o polskich metropoliach. Na weekendowe wypady do miasta, tzw. city breaki, wolimy wybierać europejskie stolice, zapominając, że Kraków, Gdańsk czy Poznań mają do zaoferowania co najmniej tyle samo.
Ta książka zawiera ciekawostki i pomysły na wycieczki po największych miastach Polski. Znajdziecie w niej plany z atrakcjami zaznaczonymi tak, by przypadkiem nie przegapić wartych zobaczenia, a leżących koło siebie miejsc. Opisuję nietuzinkowe muzea, parki, punkty widokowe i atrakcje, które warto odwiedzić z dziećmi. Wypisałam w niej też najlepsze restauracje i miejsca noclegowe oraz instaspoty – miejsca, w których naprawdę warto zrobić sobie zdjęcie, jeśli chcecie udostępniać je w mediach społecznościowych. Liczę na to, że to wszystko nie pozwoli wam się nudzić! Mam nadzieję, że dzięki temu, co tu znajdziecie, zechcecie odkryć polskie miasta, a wizyta w nich zmieni wasze myślenie o tym, co ma do zaoferowania nasz kraj.

Chciałbyś się dowiedzieć więcej? Posłuchaj fragmentów rozmów z Katarzyną Węgrzyn:

1. Dlaczego w swojej kolejnej książce zdecydowałaś się opisać miasta? POBIERZ
2. Jak turystyka zmieniła się w czasie pandemii? POBIERZ
3. Jak zmieniły się przyzwyczajenia Polaków w ciągu ostatnich dwóch lat? POBIERZ
4. Czy polskie miasta mogą konkurować z europejskimi metropoliami? Dlaczego? POBIERZ
5. Co znajdziemy w przewodniku Gdzie w Polsce do miasta? Czym różni się od książki Gdzie w Polsce na weekend? POBIERZ
6. Wypoczynek kojarzy nam się ze spędzaniem czasu na łonie natury. Czy duże miasta mogą być miejscem ucieczki przed codziennością? POBIERZ